Uyuşturucuya Bir Kurban Daha!..

Doğal Yaşam
Üniversite öğrencisi Begüm, arkadaşının evinin tuvaletinde koluna aşırı dozda uyuşturucu enjekte ederek yaşamını yitirdi. Genç kızın şubatta AMATEM‘de tedavi gördüğünü öğrenildi. Annesi, “...
EMOJİLE

Üniversite öğrencisi Begüm, arkadaşının evinin tuvaletinde koluna aşırı dozda uyuşturucu enjekte ederek yaşamını yitirdi. Genç kızın şubatta AMATEM‘de tedavi gördüğünü öğrenildi. Annesi, “İlletten kurtuldu ama arkadaşları peşini bırakmadı” dedi

Arkadaşlarına misafirliğe giden Begüm Veral, tuvaletten uzun süre çıkmayınca arkadaşları kapıyı çaldı. İçerden ses gelmeyince kapıyı kırarak içeri giren arkadaşları Begüm Veral‘i baygın buldu. Veral’in koluna aşırı dozda uyuşturu madde enjekte ettiğini anlayan arkadaşları 112 Hızır Acil‘den yardım istedi. Eve gelen sağlık ekipleri nabzı atmayan Veral’a kalp masajı yaptı. Daha sonra Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘ne kaldırılan Veral, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.
Polis, evde bulunan biri kız 4 kişiyi ifadeleri için gözaltına alarak Hasanpaşa Polis Merkezi’ne götürdü. Arkadaşlarının ifadelerinde, Begüm Veral‘in uyuşturucu kullandığını bilmediklerini söyledikleri belirtildi.

ÇANTASINDA EROİN

Begüm Veral‘ın çantasında, koluna eroin enjekte ettiği şırınga ile bir miktar eronin maddesi bulundu. Öte yandan, evin sahibi olduğu belirtilen Mert adlı kişi, polise, Begüm Veral’ın Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi ve Eğitim Merkezi AMATEM‘de tedavi gördüğünü söyledi. Ayrıca, tedaviden sonra uyuşturucuyu bıraktığını düşündüklerini ve evde eroin kullandığını sonradan anladıklarını iddia ettiği belirtildi.

ANNE BABA AYRI

Polis, Begüm Veral‘ın babasına telefonla ulaşarak polis merkezine gelmesini istedi. Merkeze gelen baba ifadesinde, eşinden ayrıldığını ve kızının eşinin annesiyle birlikte yaşadığını söyledi. Baba ayrıca kızının okuldan boş kalan zamanlarında bir turizm firmasında çalıştığını da söyledi. Anne Yeşim Argun kızını Şubat başında tedavi görmek amacıyla AMATEM‘e yatırdığını ve 31 Mart’ta çıktığını söyledi. Argun “Kendisi bu illetten kurtulmak istiyordu. Ama eski arkadaşları onu hiç rahat bırakmadı. Tedaviden çıktıktan sonraki dönemde morali çok düzgündü” dedi.

SAAT 21’E KADAR BİRLİKTEYDİK

Anne Yeşim Argun, kızlarının ölüm haberini Büyük Ada’daki evlerinde aldı. Anne Yeşim Argun, ‘Saat 9’a kadar evdeydi neşeli ve mutluyduk sonra arkadaşlarına gitti zaten sürekli toplanırlardı. Ertesi gün işe gidecekleri için saat 11’de yatmışlar. Kızımı son zamanlarda takip ediyordum. Uyuşturucuyu nerden buldu anlayamadım. Altın vuruş iddiası doğru değildir. Ölümü için doz aşımı diyebiliriz eğer intihar etmek istese bana bir şekilde not bırakır veya ulaşırdı‘ dedi.