Turkuazoo’da Dalış Şovu!..

Doğal Yaşam
4 dalda milli takımda yer alan dünyanın ilk ve tek sporcusu, Türkiye Serbest Dalış Şampiyonu Şahika Ercümen ve Dünya Guiness Rekortmeni Avusturyalı sporcu Christian Redl, Guiness Rekoru kırabilmek içi...
EMOJİLE

4 dalda milli takımda yer alan dünyanın ilk ve tek sporcusu, Türkiye Serbest Dalış Şampiyonu Şahika Ercümen ve Dünya Guiness Rekortmeni Avusturyalı sporcu Christian Redl, Guiness Rekoru kırabilmek için buzun altında yapacakları dalış öncesi, 25 Eylül 2010 Cumartesi saat 14:00’da Türkiye’nin ilk ve tek modern dev akvaryumu Turkuazoo’da köpekbalıkları arasında dalış şovu gerçekleştirdiler. 2011’in kış aylarında buzun altına dalarak kırmayı deneyecekleri rekor denemesi öncesi çalışmalarını sürdüren sporcular Turkuazoo ziyaretçileri tarafından da ilgiyle izlendi.

Şahika Ercümen, Serbest Dalış Branşında Türkiye’ye gelecek ilk Guiness Rekorunu kırmak üzere Avusturyalı Dünya Guiness rekortmeni Christian Redl ile 2011 kış döneminde -15 santigrat hava sıcaklığında ve buzun altında 2 santigrat dondurucu soğuklukta suda dalış yapacaklar. Rekor denemesi öncesi iki sporcu dev akvaryum Turkuazoo’da 25 Eylül 2010 Cumartesi günü saat 14:00’da dalış şovu gerçekleştirdiler.

Fiziksel zorluğunun yanı sıra dalışa başlandıktan sonra tek bir çıkış yolu olacak bu rekor denemesinde acil durumlar için tüm güvenlik önlemleri alınmış olsa da mental zorluk seviyesi çok yüksek.
Dünya Guiness rekortmeni Redl ve Türkiye Serbest Dalış Şampiyonu Ercümen’in sualtının iki farklı branşında yapacakları bu rekorların Alman ve Avusturya basınından yoğun ilgi görmesi bekleniyor.