Mehter, Chicago’yu İnletti

Doğal Yaşam
Chicago Türk Dünyası Festivali etkinlikleri çerçevesinde ABD’ye gelen Eyüp Belediyesi Mehter Takımı Amerikalılara mehteri ve Türk kültürünü tanıtıyor. Chicago Türk Amerikan Derneği TASC, Niagara...
EMOJİLE

Chicago Türk Dünyası Festivali etkinlikleri çerçevesinde ABD’ye gelen Eyüp Belediyesi Mehter Takımı Amerikalılara mehteri ve Türk kültürünü tanıtıyor.

Chicago Türk Amerikan Derneği TASC, Niagara Vakfı ve Chicago Türk Amerikan Ticaret Odası‘nın birlikte organize ettiği Türk Dünyası Festivali öncesi Eyüp Belediyesi Mehter Takımı, Amerika’nın Ohio eyaletinin Dayton ve Cleveland şehirlerinde, Indiana’nin Indianapolis şehrinde konserler düzenledi.

Büyük beğeniyle karşılanan mehter takimi en festival öncesi tanıtım amacıyla Chicago’nun önemli noktalarında küçük konserler verdi.

Şehrin yerel kanallarından NBC5‘in sabah programına konuk olan mehter burada festivalin reklamını yaptı. Daha sonra şehrin en önemli caddesi Michigan Caddesi‘nde yürüyüş yapan mehtere zaman zaman Amerikalılar da katıldı. Konserlerini şehrin en büyük outlet merkezinde sürdüren mehterin en ilginç konser yeri ise bir beyzbol sahası oldu.

Aurora Üniversitesi beyzbol takımı Cougars’ın beyzbol maçı öncesi beyzbol meraklılarına kısa bir konser veren Eyüp Belediyesi mehter takimi izleyicilerden büyük alkış aldı.

Mehter takimi diğer etkinliklere birlikte 15 16 Ağustos tarihlerinde Chicago’nun en turistik mekanı Navy Pier‘de Türk dünyası festivali etkinlikleri çerçevesinde konserlerine devam edecek.