Kendi Tişörtünü Kendin Yap

Doğal Yaşam
Tasarti.com; kullanıcılarının kendi yaptıkları tişört tasarımlarını yükledikleri ve ‘Haftanın Tişörtü’ yarışmasını kazanmaları halinde tasarımlarının üretildiği ve hatta para kazanabildikl...
EMOJİLE

Tasarti.com; kullanıcılarının kendi yaptıkları tişört tasarımlarını yükledikleri ve ‘Haftanın Tişörtü’ yarışmasını kazanmaları halinde tasarımlarının üretildiği ve hatta para kazanabildikleri bir site..

Tasarti.com, ‘dünyanın en yetenekli tasarımcıları’ olarak nitelendirilen site üyeleri tarafından tasarlanmış tişörtlerin, yine kullanıcıların oylarıyla seçilip üretildiği ve internet üzerinden satışının yapıldığı bir platform. Bülent Haksal ve Kıvanç Arkaç ile Yemeksepeti.com‘un Genel Müdürü Nevzat Aydın’ın, kişiye özgü tişört tasarımını internete taşıma fikriyle oluşmuş. Bir sosyal paylaşım platformu olarak da nitelendirdikleri adreste en temel amaç: Giydiği tişörtün özgün olmasını isteyen ve aynı tişörtten binlerce kişide olduğunu bilmekten rahatsız olan kişileri bir araya getirmek.

Bakın, Tasarti‘nin kurucuları Bülent Haksal ve Kıvanç Arkaç bunu nasıl özetliyor: ‘Tanınmış markaların çok sayıda üretilen tişörtlerini tercih edenler kadar; bir anlam ifade eden, özgün tişörtler giymek isteyen, yaratıcı tasarımlar arayan kişiler var. Biz her bir tişört tasarımından sınırlı sayıda üretiyoruz. Bu sayede kişiler, o tişörtü herkesin üzerinde görmeyerek, ayrıcalıklarını hissediyorlar. Tasarımcılar da ‘Haftanın Tişörtü’ yarışmasında birinci geldiklerinde, kendi tasarladıkları tişörtü başkasının üzerinde görmenin hazzını yaşıyorlar. Üstelik bundan para kazanıyorlar.’

3 BİN 900 ÜYESİ VAR

Tasarti.com‘un toplam 3 bin 900 üyesi var. Üyelerinin hepsi ‘Haftanın Tişörtü’ yarışmasına katılabiliyor. Bugüne kadar sitede 28 tasarım, tişört olarak basılmış. Yayınlanan tasarım sayısı ise 576. Kendi tişörtünü tasarlayıp siteye göndermek isteyenler, ücretsiz olarak üye olduktan sonra bilgisayarda oluşturdukları tasarımı siteye yüklüyorlar. Onaylanan tasarımlar 24-72 saat içinde sitedeki yerini alıyor. Yarışmanın birincisi 250 TL birincilik ödülü ve sitede harcayabileceği 50 TL değerinde Tasarlira kazanıyor. Ayrıca satılan her tişörtten 1 TL de tasarımcısına ödeniyor. Sitede, farklı firmalarla işbirliği yapılarak özel tasarım yarışmaları da düzenleniyor. Örneğin geçen yaz U2‘nun Zagreb konseri için Virgin Radio ve Flexi Card işbirliğiyle bir tasarım yarışması düzenlenmiş. Son olarak da Virgin Radio 1. Yaş Günü Özel Tişört Tasarım Yarışması yapılmış.