İşitme Engelliler Festivali

Doğal Yaşam
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM) ve Türkiye İşitme Engelliler Milli Federasyonu, bu yıl ikincisi düzenlenecek olan  Uluslararası İşitme Engelliler Kültür Ve Sanat Festiva...
EMOJİLE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM) ve Türkiye İşitme Engelliler Milli Federasyonu, bu yıl ikincisi düzenlenecek olan  Uluslararası İşitme Engelliler Kültür Ve Sanat Festivali’nde sekiz ülkeden yüzlerce işitme engelliyi bir araya getiriyor. 

İSÖM ve Türkiye İşitme Engelliler Milli Federasyonu’nun ortaklaşa düzenledikleri festivalde; Ukrayna, Rusya, Sırbistan, Kosova, Bosna-Hersek, Özbekistan, Bulgaristan ve Türkiye’den yüzlerce işitme engelli bir araya gelecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal hizmetler Daire Başkanlığı Özürlüler Müdürlüğü’nün, Türkiye İşitme Engelliler Milli Federasyonu işbirliğiyle düzenleyeceği  Festival 26 Mayıs Çarşamba günü Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi’nde Rusya’dan gelen işitme engellilerin sunacağı  Tiyatro gösterisi ve Bulgaristan işitme engelliler grubu dans gösterisi ile başlayacak. 

30 Mayıs’ta sona erecek festival,  Güngören Erdem Beyazıt Kültür Merkezi, Kadıköy İskele Meydanı, Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi ve Ortaköy Meydanı’nda gerçekleştirilecek.