Hollywood Böyle ‘Hayır’ Yapıyor!..

Doğal Yaşam
Angelina Jolie ve Brad Pitt kendi adlarına kurdukları vakıfla “Çocuklar İçin Küresel Hareket” ve yoksul çocukları himaye eden “Sınır Tanımaz Doktorlar” örgütünü finanse ediyor....
EMOJİLE

Angelina Jolie ve Brad Pitt kendi adlarına kurdukları vakıfla “Çocuklar İçin Küresel Hareket” ve yoksul çocukları himaye eden “Sınır Tanımaz Doktorlar” örgütünü finanse ediyor. Ünlü çift, şimdiye kadar 10 milyon dolarlık bir hibede bulunurken, tam 14 milyon dolar da bağış topladı. Pitt’in kendi vakfı “Make it Rights” ise Pakistan’daki iltica kampları, Kamboçya’da küçük çocukların beslenmesi ve New Orleans’ta tayfundan zarar görenlere ev yaptırmak için şimdiye kadar 12 milyon dolar harcadı.

Leonardo DiCaprio, sıkı bir çevreci. Ünlü aktör, çevre sorunlarını konu alan “Onbirinci Saat” adlı belgesel için 5 milyon dolarlık bağışta bulundu.

Liz Taylor, Tom Hanks ve Sharon Stone, AIDS’le mücadele kampanyaları için bağış toplarken, Charlize Theron ve Michael Douglas Birleşmiş Milletler adına Barış Elçiliği görevini üstlendi. Nicole Kidman, UNICEF, Drew Barrymore ise “Dünya Gıda Programı” için çalışıyor.

Richard Gere, Tibet ve Dalai Lama için mücadele verirken, George Clooney de Dafur için çırpınıyor. Matt Damon, Afrika’ya yardım için poker turnuvaları düzenliyor, Scarlett Johanson Üçüncü Dünya ülkelerindeki açlığa karşı bağış topluyor. Will Smith ile Julia Roberts da en son “Sıtma ile Mücadele” kampanyasının tanıtım yüzü oldu.