Harika Çocuk Para Basıyor!

Doğal Yaşam
İngiltere’nin Norfolk bölgesinde yaşayan 7 yaşındaki Kieron Williamson, yaptığı muhteşem resimlerle şaşırtıyor. Suluboya, pastel ve yağlıboya tablo çalışmaları olan Williamson, son sergisinde 30...
EMOJİLE

İngiltere’nin Norfolk bölgesinde yaşayan 7 yaşındaki Kieron Williamson, yaptığı muhteşem resimlerle şaşırtıyor. Suluboya, pastel ve yağlıboya tablo çalışmaları olan Williamson, son sergisinde 30 dakika içinde 33 tablo sattı ve toplam 150 bin sterlin kazandı. Kieron, tarzıyla Fransız empresyonist ressam Claude Monet’e benzetiliyor.

Mutfakta Atölye

Henüz ilkokula giden Kieron’un tüm dünyadan yüzlerce sanatsever hayranı var. Norfolk bölgesindeki Holt kasabasında yaşayan Kieron’ın eserlerini görmek isteyen sanatseverler, ABD ve Güney Afrika’dan bile İngiltere’ye gidiyor. Yine küçük çocuğun eserleri telefonla açık artırma ile dünyanın birçok ülkesine satılıyor. Evlerindeki mutfağın bir köşesinde kendisine bir atölye yapan Kieron, manzara resimleri üzerine çalışmalar yapıyor. Küçük sanatçının en pahalı eserleri arasında olan “Morston’da Günbatımı”, 7 bin 995 sterline (yaklaşık 19 bin TL), “Marsh’ta Günbatımı” ise 6 bin 750 sterline alıcı buldu.