Evsiz Rus, Robinson Crusoe’a Özendi

Doğal Yaşam
Hayatında gördüğü olumsuzluklar Viktor adlı Rus’un toplumdan uzaklaşmasına neden oldu. Sıfırın altında 30 santigrat derece soğuğa rağmen ormanda yaşayan Viktor, insanlardan kaçmak isterken inter...
EMOJİLE

Hayatında gördüğü olumsuzluklar Viktor adlı Rus’un toplumdan uzaklaşmasına neden oldu. Sıfırın altında 30 santigrat derece soğuğa rağmen ormanda yaşayan Viktor, insanlardan kaçmak isterken internet sayesinde meşhur oldu.

Viktor yedi yaşında annesinden uzaklaştırıldığını anlatarak o yaştan beri hep sokaklarda yaşadığını anlattı. Viktor, "Neden annemden uzaklaştırıldım bilmiyorum. Evimiz de elimizden alındı.

Çocuk esirgeme kurumuna yerleştirildim, ancak orada büyüklerden dayak yediğim için dayanamadım ve kaçtım. Okul okumadım. Hep zorluklardan ve şanssızlığımdan kaçmaya çalıştım." şeklinde konuştu.

11 yıl aradan sonra Viktor annesini bulabildi, ancak birbirine yabancı kalan bu insanlar anlaşamadı ve beraber yaşayamadı.

Usta ellere sahip olmasına rağmen Viktor bir türlü iş bulamadı. Daha kötüsü pasaportunu kaybetti ve burada sorunları başladı.

Pasaportu olmadığı için zor günler geçirdiğini ifade eden Viktor ormanda sürekli yaşama kararını şöyle anlattı: "Çok stres yaptım ve zayıflamaya başladım. Bünyem yiyecek kabul etmiyordu. Neredeyse ölüyordum.

Ve bu yüzden insanlardan kaçmaya karar aldım.

Böylelikle ara vermek ya da dinlenmek, ya da en azından huzur içinde hayatıma veda etmek istedim.

Ormana geldim kendime küçük çadır kurdum ve beş gün boyunca uyudum.

Sonra uyandım ve kendimi çok iyi hissettiğimi fark ettim. Artık şehre dönüp sefil yaşamı sürdürmek istemedim."

Viktor daha sonra kendisine daha büyük çadır kurdu.

Çadırı yaşanacak hale getiren Viktor ayrıca elektrik üretmek için kendi jeneratörünü kurdu.

Fakat bazı insanların Viktor’un yaşamanı internete taşıması kendisini rahatsız etti.

Bu yüzden her gelene Viktor şüphe ile bakıyor.

Orman yaşamından ayrılmak istemediğini belirten Viktor, "Burası sessiz ve sakin bir yer. Para ya da başka hiç bir şeye ihtiyacım yok.

Tek istediğim sakince yaşamak. Kimse tarafından rahatsız edilmemek.

Basit bir insanım ve basit yaşamdan mutluyum. Kollarım var kendime istediğim şekilde ev kurabilirim. Hatta yakın zamanda belki havuz da yaparım kendime." diye konuştu.

Viktor’un zor durumunu öğrenen hayırsever Lyubov Lukina kendisine yardım etmek istedi, hatta Moskova’nın dışında bir şehirde kendisine ev teklif etti.

Ancak Viktor bu teklifi kabul etmedi. Lukina, "Viktor’a gazı, elektriği ve sıcak suyu olan bir daire teklif ettik, ancak o bunu kabul etmedi." ifadelerini kullandı.

Viktor yalnız yaşamak istiyor, ancak gıda ve araç gereç yardımına hayır demiyor. Ağaçlar arasında kendisi için mutlu bir mekan bulan Viktor’un tek isteği yaşam tarzına saygı duyulması.

Er ya da geç evinin alınabileceğinden endişelenen Viktor, "Hayatımda ilk defa kendime ait evim oldu.

Çok uzun zamandır burada yaşıyorum.

Hiç rahatsızlık hissetmiyorum. Artık evsiz birisi değilim. Kendimi bir insan olarak hissediyorum. Bu benim için çok önemli." dedi.