Derbide 20 Dilde Evlenme Teklifi

Doğal Yaşam
Bilge Eser’in haberi Pazar günü oynanan Galatasaray-Beşiktaş derbisinde, kız arkadaşı Diğdem’e 20 dilde hazırladığı pankartlarla evlenme teklif eden çılgın aşık 28 yaşındaki Hüseyin Murat ...
EMOJİLE

Bilge Eser’in haberi

Pazar günü oynanan Galatasaray-Beşiktaş derbisinde, kız arkadaşı Diğdem’e 20 dilde hazırladığı pankartlarla evlenme teklif eden çılgın aşık 28 yaşındaki Hüseyin Murat Tol, bu romantik teklifine Türkçe "evet" yanıtını aldı. Tol’un iki ay arkadaşlarıyla beraber uğraşarak aslında 41 dilde pankart hazırladığı ancak pankartların ancak 20’sini astırabildiği ortaya çıktı. Uzun yıllardır tanıdığı, ancak ciddi olarak birkaç aydır birlikte olduklarını söyleyen Tol, sevgilisine evlenme teklifinin ilginç olması için günlerce uğraştıklarını söyledi. Derbinin en çok konuşulan olaylarından olan evlenme teklifinin hikâyesini SABAH’a anlatan Tol, "Kendisine, ‘sana kaç kere evlenme teklifi edeyim istersin?’ diye sorduğumda, önce ‘1’ dedi. Sonra ’11, 31, 41 kez edeyim mi’ diye sordum, o da 41 dedi. Ben de bunu 41 farklı dilde yapmaya karar verdim" diye konuştu.

TÜRKÇEYİ ASAMADI!
Arkadaşlarıyla iki ay önce beyaz çarşaf aldıklarını, ardından üzerine sarı-kırmızı boyalarla farklı dillerde "Benimle evlenir misin?" yazdıklarını söyleyen Tol izin almak için çok uğraştıklarını anlattı: "Ali Sami Yen Stadı yıkılacağından orada hiç unutamayacağım bir anım olsun istedim. Önce kulüple konuştum ve mikrofonla ve stadın ekranına çıkarak teklif etmek istediğimi söyledim. Ancak bunu kabul edemeyeceklerini, sadece pankartlara izin vereceklerini anlattılar. Maç günü stada kız arkadaşımla gideceğimden 41 pankartı arkadaşlarıma dağıttım. Hepsi stadın farklı bölgelerine oturdular. Ancak sadece 20’sini asabildik. 40’ı yabancıydı, biri ise 41 metre uzunluğunda hazırladığım Türkçe’ydi.

Polis önce hiçbirine izin vermedi. İsmimin son harfleri olan H.T.’yi gizli örgüt kodu sandılar. Arkadaşlarla çok zor ikna ettik." Maç başlamadan 15 dakika önce arkadaşlarıyla anlaşıp pankartları açmalarını sağlayan genç âşık, kendisi de o anda sevgilisine çiçek ve yüzükle evlenme teklif etti. Elektronik şirketinde çalışan Tol, "Kız arkadaşınız çok şaşırdı mı?" sorumuza "Hem de nasıl. Türkçe pankart olmadığı için önce ne yazdıklarını anlamadı. Çok iyi bildiği bir dil olan İtalyanca pankartı görünce ağlamaya başladı. Bana Türkçe ‘evet’ diye bağırdığında dünyalar benim oldu" yanıtını verdi. Henüz Diğdem’in ailesinin, evlenme kararlarından haberi olmadığı için kız arkadaşının resminin ve tam adının yayınlanmasını istemeyen Hüseyin Tol, sürprizlerinin süreceğini söyledi. Tol, "Belki bir Avrupa kupası maçında Diğdem’e olan aşkımı farklı şekillerde anlatabilirim" dedi.

Sabah