“Canda Özür Olmaz”

Doğal Yaşam
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM), 10–16 Mayıs Sakatlar Haftası nedeniyle bu kez de Taksim ‘deydi. 14 Mayıs  Perşem...
EMOJİLE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM), 10–16 Mayıs Sakatlar Haftası nedeniyle bu kez de Taksim ‘deydi. 14 Mayıs  Perşembe Günü gerçekleştirilen etkinlik, halktan ve meydanda bulunan turistlerden büyük ilgi gördü.

Zihinsel özürlü çocuklar, özel dünyalarının resimlerini yapılan bu etkinlikle sergilediler ve kendi dünyalarından eserler sundular. Resim, takı tasarım, ebru, makrome gibi resim ve el sanatlarından oluşan eserler Taksim Su Maskemi önünde sergilendi. Zihinsel özürlü çocukların yaptığı eserlerden oluşan ebru sergisi halk tarafından beğeniyle izlendi.

İSÖM Zihinsel Özürlüler Gösteri Sanatları Topluluğu tarafından gerçekleştirilen müzikal etkinlikler  “Rami Özürlüler Merkezi Mehteran Ekibi”nin yapmış olduğu gösteri ile başladı.Ardından İSÖM’e bağlı merkezlerin öğrencilerinin sergilediği halk oyunları ve seslendirdiği türküler Taksim Meydanı’nı bir karnaval havasına büründürdü. Özellikle Mehteran ekibinden sonra sahne alan zihinsel özürlü Emrah Erdem’in İtalyanca söylediği opera yerli yabancı herkes tarafından coşkuyla alkışlandı. Özürlü Çocuklar Taksim Sanat Gösterisi, “Canda Özür Olmaz” mesajıyla sahnelenen dans gösterisi ile son buldu. İSÖM Özürlü Öğrenciler Sanat Grupları, sergiledikleri yetenekleriyle, sanatın evrenselliğini ve farklılıklarını bu şölenle bir kez daha ispat ettiler.