Çalışma Köşeniz İçin 10 Öneri

Doğal Yaşam
10 pratik adımda kendinize keyifli bir çalışma kozası, işlevsel bir home office yaratabilirsiniz. 1. Mutfakta çalışma köşeleri Mutfağa ekstradan bir tezgah ve çekmeceler ekleyereke kendinize keyifli b...
EMOJİLE

10 pratik adımda kendinize keyifli bir çalışma kozası, işlevsel bir home office yaratabilirsiniz.

1. Mutfakta çalışma köşeleri
Mutfağa ekstradan bir tezgah ve çekmeceler ekleyereke kendinize keyifli bir çalışma alanı yaratabilirsiniz. Tezgahın geniş olduğu yarım oda mutfaklar hem sizin çalışanilmeniz için hem de çocukların resim ve ödev yapmaları için mükemmel bir alandır.

2. Doğal ışık
Evde çalışma odası olarak kullanacağınız mekanın iyi aydınlanıyor olmasına dikkat edin. Mümkün olduğunca doğal ışıktan yararlanmaya çalışın. Yerden tavana kadar uzanan pencereler ışığı içeri davet ettiklerinden çalışma ortamlarında havadar bir atmosfer yaratır.

3. Dekoratif görünüm
Çalışma odanızı stor perdelerle dışarıdan gelen kuvvetli ve ışıktan izole edebilirsiniz. Sevdiğiniz perdelerle mekanda dekoratif bir görünüm elde edebilir, motivasyonunuzu artırabilirsiniz.

4. Okuma alanı
Eğer yer problemi yaşamıyorsanız dinlenme koltukları, çalışma köşeniz için ideal bir eklentidir. İşten uzaklaşıp biraz okumak, dinlenmek v enerji toplamak için koltuklardan ve kanepelerden yararlanabilirsiniz.

5. Atıl alanlar
Evde çalışma masası için ayırabileceğiniz ayrı bir odaya sahip değilseniz kullanmadığınız dar alanlardan birine ince bir masa yerleştirebilirsiniz. Böylece limitli alanlardan maksimum seviyede yararlanabilir, evinizin mimari yapısını bozmadan prtaik çözüm üretmiş olursunuz.

6. Alternatif depolama

Duvara monte, asimetrik, ufak gözlerden oluşan basit raflar, kitaplarınıza kolay erişimi sağlar. Ayrıca bu tarz üniteler çalışma odanızın düzeni için ideal depolama sistemleridir. Açık rafların karışık ve dağınık görünümünden hoşlanmıyorsanız raf destekleri ve düzenleyicilerden yardım alabilirsiniz.

7. Renkli çalışma alanı
Çalışma köşenizi evinizde var olan mobilyaları değerlendirerek oluşturacaksanız bir yenilik yapmak için odanın rengini değiştirebilirsiniz. Tercihinizi açık renklerden yana kullanarak çalışma odanıza ferahlık katabilirsiniz.

8. Cömert raf sistemleri
Fonsiyonellik konusunda birbiriyle yarışan farklı stillerdeki raf sistemleri çalışma odanızın kurtarıcısı olabilir. Çalışırken ihtiyaç duyabileceğiniz kitaplar ve dergilerle birlikte aksesuarlarınızı da raf sistemlerinde depolayabilirsiniz.

9. Ofiste yaşıyorum
Çalışma odaları oturma odasıyla birleştirilebilir, bazen bir oturma odasına bile dönüştürülebilir. Böyle bir durumda çalışma masanızla birlikte kullanacağınız sandalyenizin her iki amaca da hizmet etmesine özen gösterin.

10. Yatak odasında mini ofis
Neden yatağınızın ayakucuna bir puf yerine dresuar gibi ince, çekmeceli bir masa yerleştirmeyesiniz? Kendinize çalışma sandalyesi olarak yatak odanızda bulunan tuvalet masasının sandalyesini kullanabilirsiniz.