Bugün hava nasıl olacak?

Çevre
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bölümünde görülecek olan yağışların; genellikle karla karışık yağmur ve kar, Hatay çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Doğu ...
EMOJİLE

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bölümünde görülecek olan yağışların; genellikle karla karışık yağmur ve kar, Hatay çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Doğu Karadeniz kıyı kesimi, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile İstanbul Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Zonguldak, Düzce, Bartın, Kastamonu’nun kıyı kesimleri, Ordu ve Ağrı çevrelerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Akdeniz ve Ege kıyıları dışında ülke genelinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI :Önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güneydoğu kesimlerde güney ve doğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege, Karadeniz kıyıları, Akdeniz, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile İç Anadolu’nun doğusunda kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.
UYARILAR
YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI:
Yağışların; Doğu Karadeniz kıyı kesimi, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile İstanbul Anadolu Yakası (sabah saatlerinde), Kocaeli, Sakarya, Yalova, Zonguldak, Düzce, Bartın, Kastamonu’nun kıyı kesimleri, Ordu ve Ağrı çevrelerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BUZLANMA VE DON UYARISI: Kıyı Ege ve Akdeniz kıyı kesimleri haricinde ülke genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA

Çok bulutlu, doğu kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevreleri ile bu sabah saatlerinde İstanbul Anadolu yakasında yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

EDİRNE 2
ISTANBUL 1
SAKARYA 1
KOCAELI 1
EGE
Parçalı, kuzey ve iç kesimleri yer yer çok bulutlu, Manisa’nın kuzey kesimleri ile Kütahya çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; Kıyı Ege’de yer yer kuvvetlice (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.
A.KARAHISAR -5
IZMIR 3
MANISA 2
MUĞLA 1
AKDENİZ
Parçalı, iç ve doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu Hatay çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.
ADANA 11
ANTALYA 9
HATAY 8
ISPARTA -1
İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile Eskişehir, Ankara ve Çankırı çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ANKARA -4
ESKISEHIR -4
KONYA -4
NİĞDE -7
BATI KARADENİZ
Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Zonguldak, Düzce, Bartın ile Kastamonu’nun kıyılarında yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin batı kıyılarında kuzey yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.
BOLU -3
DÜZCE -1
KASTAMONU -3
ZONGULDAK 0
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu çevrelerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.
AMASYA -2
ÇORUM -4
SAMSUN 1
TRABZON 2
DOĞU ANADOLU
Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin güneydoğusu ile Ağrı çevrelerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Kuzeydoğusunda kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ERZURUM -8
KARS -9
MALATYA 0
VAN 0
GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin doğusunda kuvvetli olmak üzere güneyinde yağmur ve karla karışık yağmur, diğer yerlerde kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin kuzey kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.
DIYARBAKIR 1
GAZIANTEP 3
SIIRT 2
ŞANLIURFA 3