AGD’li hanımlardan fidan dikimi

Çevre
Programa katılan AGD Kayseri Şube Başkanı av. Vacit Kip: “ Fidan dikimi hadislerde de görülen çok önemli bir tabiat etkinliğidir. Sizlerde buraya bunun için geldiniz. Sizlere teşekkür ediyorum. Merhum...
EMOJİLE

Programa katılan AGD Kayseri Şube Başkanı av. Vacit Kip: “ Fidan dikimi hadislerde de görülen çok önemli bir tabiat etkinliğidir. Sizlerde buraya bunun için geldiniz. Sizlere teşekkür ediyorum. Merhum başkanımız Adnan Demirtürk’ün bir hadisi şerh ederek dediği gibi, “Bir yıl sonrasını düşünüyorsanız bir tohum ekiniz, on yıl sonrasını düşünüyorsanız bir fidan dikiniz, yüz yıl sonrasını düşünüyorsanız çağlar açıp çağlar kapatacak Fatih’ler yetiştirmek istiyorsanız bir insan yetiştiriniz” anlayışı temel ilkemizdir. Sizlerde burada bu sözde olduğu gibi hem on yıl sonrası için fidan diktiniz hem de buraya gelerek o beklenen insanın yetişmesi için bir adım attınız. Allah sizlerden razı olsun. Bu tür çalışmaların devamını bekliyoruz bizlerde elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Vacit Kip konuşmasının sonunda Türkiye genelinde de hedefine ulaşma noktasında birinci olduğunuz için tebrik ederek başarılarının artması temennisinde bulundu. Talas Belediyesi’ne teşekkürlerini beyan eden Kip: “Bu güzel için yer gösterimi, fidan bağışı ve ulaşım desteği sağlayan Talas Belediyesi’ne ve bugün etkinliğimize katılıp bizi yalnız bırakmayan kardeşlerimize çok teşekkür ederiz” dedi.

Oldukça neşeli vakit geçirdikleri gözlenen gençlerde programı düzenleyenlere teşekkür ettiler.  Etkinlik fidan dikiminin ardından dua ve yemek dağıtımı ile son buldu.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme