Trabzonspor’da istifalar durmuyor

Klüpler
Kurul üyeleri avukatlar Hakan Orhan, Erdem Egemen ile Atilla Dilaver imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, Trabzonspor’un 2011 şampiyonluğunun şikeyle çalındığı iddia edildi. “Demirören...
EMOJİLE

Kurul üyeleri avukatlar Hakan Orhan, Erdem Egemen ile Atilla Dilaver imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, Trabzonspor’un 2011 şampiyonluğunun şikeyle çalındığı iddia edildi.

“Demirören Federasyonu, 2012 senesinde şike faillerini hukuka aykırı şekilde aklayarak, Trabzonspor’un hakkını gasbetmiş şikeyi kupayla ödüllendirmiştir” ifadesine yer verilen açıklamada, bu durumun UEFA Disiplin Kurulu, UEFA Temyiz Kurulu, Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) ve İsviçre Federal Mahkemesi tarafından da teyit edildiği belirtildi.

Kulübün, Türkiye Futbol Federasyonu’na yaptığı birçok başvurunun reddedildiğine vurgu yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Demirören Federasyonu ve onun kurulları; Türkiye spor tarihinin en karanlık sayfasının yazarlarıdır. Hukuk Kurulumuz, şikeye karşı mücadele iradesine sahip olduğunu beyan eden Trabzonspor yönetimince, Ocak 2014’te göreve davet edilmiştir. Adalet için gönüllülük ve bedelsizlik esasları altında, Ocak 2014’te kurulumuz göreve başlamıştır. Kulübümüzün hakkını gasbeden Demirören Federasyonu, şike failleri ve temsil ettikleri kulüpler; kurulumuz tarafından ocak ve Mayıs 2014’te UEFA ve FIFA’ya şikayet edilmiştir. Şikayetimizle başlayan soruşturma halen sürmektedir.”

“Şikeye karşı sürdürülen hukuki sürece zarar vermiştir”

Açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonu genel kurul toplantısı süresince Trabzonspor yönetiminin iradesinin, TFF Başkanı Demirören’e destek vermek yönünde oluştuğu belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“Bu  destek, şikeye karşı sürdürülen hukuki sürece zarar vermiştir. Hukuki mücadelenin, Demirören Federasyonuna destek veren irade gölgesinde, sağlıklı olarak devam etmesi imkanı bulunmamaktadır. Belirttiğimiz nedenlerle, Hukuk Kurulumuz, bugün itibarıyla istifa etmiştir. Şikeye karşı haklı mücadelemize, her zaman olduğu gibi taraftarlarımızla birlikte devam edeceğiz. Trabzonspor’un haklarını geri alma yönünde samimi bir irade oluştuğunda; göreve en ön safta hazır olduğumuzu hatırlatmak isteriz.”

Trabzonspor Kulübü’nde yönetim kurulu üyeleri, Ömer Demir, Ahmet Emre Turan ve Köksal Sadıklar, istifa ettiklerini açıklamıştı. 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi