Klüpler

Prandelli: Burada kafayı yiyeceğim

İtalya ile zor bir ayrılık süreci yaşayan ve ardından G.Saray ile anlaşan çalıştırıcı sarı-kırmızılı kulüpte de işlerin kötü gitmesi ile birlikte çıldırma noktasına geldi. Şampiy10 Ayhan Turgut Galatasaray’da yaşananlar ve..

Prandelli: Burada kafayı yiyeceğim

İtalya ile zor bir ayrılık süreci yaşayan ve ardından G.Saray ile anlaşan çalıştırıcı sarı-kırmızılı kulüpte de işlerin kötü gitmesi ile birlikte çıldırma noktasına geldi. Şampiy10 Ayhan Turgut Galatasaray’da yaşananlar ve Prandelli’nin yaşananlara tepkisini yazdı.

KURT hoca yakın çevresi ile dertleşirken söyledikleri ise herkesin ağzını açık bırakacak cinsten. Geldiği günden bu yana oyuncuları ve yönetim ile uyumlu bir yolda giden Prandelli, sonunda ortama isyan ederek “Burada kafayı yiyeceğim” sözleri ile psikolojisini gözler önüne serdi…

GÖNDERİLMESİ gündemde olan İtalyan teknik adam kendisine ‘pes etti’ dedirtmeyeceğini de sözlerine ekleyip, “Asla istifa etmem. Eğer gitmemi istiyorsa yeni yönetim, beni zaten gönderirler. Tamam puan kaybediyoruz ancak ligde bitmiş bir şey yok. Bu takıma sahip çıkılsın. Çok daha iyi olacağımıza inanıyorum. F.Bahçe’nin de 13 puanı var bizim de.

‘BU NASIL OLABİLİYOR’

TAKIM resmen parçalara bölünmüş. Oyuncular gruplar halinde. 3-4 grup var. Brezilyalılar ayrı bir grup, yerlilerin bir bölümü ayrı bir grup. Bu bir takımda nasıl olabiliyor?” ifadelerini kullandı.

‘İdmanda çalışıyoruz maçta uygulayamıyoruz’

BU sezon ligde 7 maçta 9 gol yiyen ve aynı gol sayısını Şampiyonlar Ligi’nde de 3 maçta yaşayan Prandelli, bu duruma da isyan etti… Oyuncularının konsantrasyon eksikliğinin altını çizen İtalyan hoca, “Maçlarda yediğimiz gollerin neredeyse hepsini idmanlarda tek tek çalışıyoruz. Sürekli deniyoruz. Ancak idmanlarda yaptığımız hareketleri maçlarda bir türlü uygulayamıyoruz” dedi.

‘Sabri ve Eboue’yi görmeme bile izin vermediler’

“SEZON başında Sabri Sarıoğlu ve Emmanuel Eboue kadro dışı bırakıldı… ‘Sabri ve Eboue’yi bir göreyim’ dedim, bana yöneticiler ‘Hayır oynatamazsın. Biz onları kadro dışı bıraktık’ dediler. Veysel’i çok hoşnut olduğum için mi oynatıyorum zannediyorsunuz. Ama daha iyisi yok.

NORDIN Amrabat için de yönetimle konuştum. ‘Amrabat’ı göndermeyin bir göreyim’ dedim. ‘Transfer bitiyor göndermemiz lazım’ yanıtını aldım.”

Albayrak hava kattı

PRANDELLI yeni yönetimin göreve gelmesinden memnun, ancak özellikle üzerinde durduğu isim Abdurrahim Albayrak… Geldiği ilk günden Florya’nın yolunu tutan Albayrak takıma moral vermeye çalışırken Prandelli bu davranışa da dikkati çekip, “Abdurrahim Albayrak geleli 3 gün oldu ama takıma ilk günden bir hava geldi. Keşke daha önce gelseydi” sözleriyle Albayrak’ın önemini anlattı.

‘Bruma istediklerimi yapamıyor’

G.SARAY tarihinin en yüksek bedelli transferlerinden Bruma için de Prandelli’nin sözleri vardı. Dortmund maçının ardından Portekizli için “Takım oyunu oynamalı” diyen Prandelli, Bruma için şunları söyledi:

“OYUNU dikine oynayan bir tek oyuncum var o da Bruma. Gerçekten çok hızlı bir futbolcu ancak o da söylediklerimi yapamıyor. İstediklerimi bir türlü hem sahada hem idmanda veremiyor.”

‘Melo tribünlere oynuyor’

SARI-kırmızılılar Şampiyonlar Ligi’nin başlaması ile birlikte ortaya çıkan sonuçlarla daha da dibe doğru giderken İtalyan hoca ilk tehlike sinyalinin verildiği Anderlecht maçından sonra takımla yaptığı bir konuşmaya da dikkati çekti.

1-1 biten maçın ardından oyuncularını etrafına toplayan Prandelli, “Hepimiz buradayız. Kimse kimsenin arkasından konuşmasın. Herkes istediğini söylesin. Ne kızarım, ne gücenirim ne de kin beslerim. Beni istemiyorsanız yarın giderim. Şimdi de siz içinizdekini dökün” dedi ve sözü oyuncularına bıraktı.

‘HEP?BERABER GİDİN’

İŞTE bu anda Sneijder söz aldı ve Melo’yu eleştirdi. “Hepimize tepki var ancak Melo tek başına taraftarlara oynuyor” dedi. Bu sözlerin ardından ise Prandelli’nin “Bundan sonra hep beraber tribüne gideceksiniz ya da hiçbiriniz gitmeyeceksiniz. Gerekirse ben sizi toplar hep beraber tribüne gideriz” sözleriyle olayı çözüme kavuşturmak için hamle yaptı.

‘Pandev ve Dzemaili’yi ben istemedim’

“GORAN Pandev ve Blerim Dzemaili’yi ben almadım. Her iki oyuncu da tamamen kulübün transferi. Ben bu oyuncuların alınması veya alınmaması için en ufak bir konuşma bile yapamadım.”

Giderse 2015-2016’nın parasını istemiyor

2 sezon için anlaşmaya varan Prandelli’ye garanti ücret olarak her sezon için 2 milyon 295 bin Euro ödenecek. Ancak İtalyan çalıştırıcı şu ana kadar garanti parasının yarısını bile alamadı. Her fırsatta tazminat talep etmeyeceğini söyleyen Prandelli, yakın çevresi ile yaptığı konuşmada gönderilmesi durumunda sadece bu sezonki alacağını isteyeceğini ve önümüzdeki sezonun ücretini talep etmeyeceğini tekrarladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL