İtalyanlardan Caner Erkin uyanıklığı

Klüpler
Fenerbahçe ile sözleşmesi bittikten sonra Inter’e transfer olan Caner Erkin, teknik direktör değişikliği sebebiyle Beşiktaş’a kiralanmıştı. Başarılı sol bekin kontratına satın alma opsiyon...
EMOJİLE

Fenerbahçe ile sözleşmesi bittikten sonra Inter’e transfer olan Caner Erkin, teknik direktör değişikliği sebebiyle Beşiktaş’a kiralanmıştı. Başarılı sol bekin kontratına satın alma opsiyonu koydurtan siyah beyazlılar bu opsiyonu devre arasından önce kullanmak istiyor.

UEFA ile yaptığı anlaşma gereği sattığı kadar futbolcu alabilen siyah beyazlılar bu anlaşma gereği bu sezon sattığı futbolculardan kalan parasını Caner Erkin’i alarak kullanmak istiyor. Sosa’nın satılmasıyla 7.5 milyon euroyu kasasına koyan ve bu arayla Aboubakar ve Talisca’yı kiralayan Beşiktaş, Gökhan İnler ve Atınç Nukan’a ise bonservis ödemedi. Kasasında harcayabileceği 2 milyon euro dolaylarında para olan Beşiktaş yönetimi Caner Erkin’i bu sezon bitmeden kadrosuna katmak için harekete geçti.

Yenişafak’ın haberine göre, Caner Erkin’i sezon başında bonservisiyle birlikte vermeyen ve Beşiktaş’a 1 yıllığına kiralayan Inter, futbolcunun satın alma opsiyonunu da Beşiktaş’a vermişti. Nisan sonuna kadar 1 milyon euro verip oyuncunun bonservisini alma hakkına sahip olan siyah beyazlılar bu anlaşmayı kısa süre içerisinde sonlandırmak istiyor.

Caner’in performansından haberdar olan İtalyan yetkililer futbolcunun bonservisinin alınmaması durumunda ise milli futbolcuyu daha yüksek bir rakama satmanın hedeflerini yapıyor. Ancak Beşiktaşlı idarecilerin sözleşmedeki avantajlarından dolayı bu duruma müsaade etmeyeceği öğrenildi..