FB’li yöneticiler SPK’ya baskı yaptı!

Klüpler
Yüzde 900’lük sermaye artırımı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından engellenen Galatasaray’ın Başkanı Ünal Aysal kulübün borsadan yaklaşık 100 milyon dolar toplayacağı bu sermaye artır...
EMOJİLE

Yüzde 900’lük sermaye artırımı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından engellenen Galatasaray’ın Başkanı Ünal Aysal kulübün borsadan yaklaşık 100 milyon dolar toplayacağı bu sermaye artırımını eski Fenerbahçe yöneticisi 2 kişinin engellediğini iddia etti. Habertürk’ten Rahim Ak’ın haberine göre; Aysal "Eğer ikinci sermaye artırımı yapsaydık bu balon bizi uçuracaktı. Rakipler bunun farkına vardı ve sermaye artırımı yaptırmamak için ellerinden geleni yaptılar" dedi.

"MAVİ GÖZLÜ FENERLİ ARKADAŞ"

Sermaye artırımını engellemek için devreye giren iki Fenerbahçe yöneticisinden birisini ‘mavi gözlü arkadaş’ olarak tanımlayan Aysal, "İkisi de Fenerbahçe’nin dışındalar. Şirketlerini de kullanarak basın ve kamuoyunda ciddi dezenformasyon yaptılar" diye konuştu.

"12 KİŞİNİN ARKASINDA FENER VAR"

Sermaye artırımını engellemek amacıyla şirkete dava açan 12 kişi için, "Taraftar değil, işlemlerimizi zora sokmak için seferber olan insanlar" ifadesini kullanan Aysal, "410 hissesi olan 12 kişi 15 bin kişilik hissedarı mutsuzluğa sürükledi. Bunların arkasında FB’li eski yöneticilerin olduğunu öğrendiğimiz Egemen Özbey adlı avukat bana şantaj yapıp 180 bin dolar istedi, ona karşı dava açtım" dedi.

MAVİ GÖZLÜ ARKADAŞ KİM?

Aysal’ın "mavi gözlü arkadaş" diyerek FB’nin eski yöneticisi olan Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç’u kastettiği, diğerinin ise Nihat Özdemir olduğu tahmin ediliyor./sıcakgündem