Başkent’te Güreş Heyecanı

Klüpler
ASKİ Spor Salonu’nda düzenlenecek şampiyonaya 64 ülkenin katılacağı bildirilirken, sporcu, antrenör ve yöneticilerden oluşan yaklaşık 1150 kişinin Ankara’ya gelmesinin beklendiği açıklandı...
EMOJİLE

ASKİ Spor Salonu’nda düzenlenecek şampiyonaya 64 ülkenin katılacağı bildirilirken, sporcu, antrenör ve yöneticilerden oluşan yaklaşık 1150 kişinin Ankara’ya gelmesinin beklendiği açıklandı.

Ankara’ya bugünden itibaren gelmeye başlayacak milli takım kafileleri, Büyük Anadolu Otel’de kalacak. Müsabaka tartıları da burada yapılacak. Dünya Güreş Federasyonları Birliği (FILA) Başkanı Raphael Martinetti’nin de bu akşam Ankara’ya geleceği ve Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak’ın 3 Ağustosta düzenleyeceği basın toplantısına da katılacağı bildirildi.

Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak, FILA’nın, dünya şampiyonaları müsabakalarının 4 minderde yapılmasını şart koşması nedeniyle şampiyonayı ASKİ Spor Salonu’nda düzenleme kararı aldıklarını belirterek, şöyle dedi:

”Organizasyonla ilgili her türlü hazırlığımızı tamamladık. ASKİ Spor Salonu bu şampiyona için son derece elverişli. Kafilelerin spor salonu ile otel arasındaki ulaşımları, antrenman salonları ve dinlenme alanları, basın mensuplarının rahat koşullarda görev yapmaları için gerekli her şey hazırlandı. FILA Başkanı Martinetti geçen yıl İstanbul’da düzenlediğimiz Dünya Gençler Güreş Şampiyonası’ndaki organizasyonumuzdan son derece memnun kaldıklarını söylemişti. Bu yıl da aynı başarıyı tekrarlayacağımızdan kuşkumuz yok.”

-HEDEF TAKIM HALİNDE ŞAMPİYONLUK-

Federasyon Başkanı Osman Aşkın Bak, geçen yıl İstanbul’da yapılan Dünya Gençler Güreş Şampiyonası’nda Türkiye’nin serbest stilde 1 altın, 1 bronz, bayanlarda 2 altın, 1 gümüş, grekoromen stilde ise 3 altın, 3 bronz madalya kazandığını, ayrıca grekoromende takım halinde şampiyon olduğunu hatırlattı. Bak, ”Ankara’da da sporcularımızdan aynı başarıyı bekliyoruz. Hedefimiz, serbest, grekoromen ve bayan milli güreşçilerimizin takım halinde kürsüye çıkması. Özellikle grekoromen stilde takım halinde şampiyonluğa çok yakın olduğumuzu düşünüyoruz. Bayanlarda ve serbest stilde de hedefimiz ilk 3 ülke arasında yer almak” diye konuştu.

-MİLLİ TAKIM KADROLARI-

Dünya Şampiyonası’nda mücadele edecek Türk Milli Takımı kadroları şu isimlerden oluşuyor:

Grekoromen Stil
—————
Teknik Direktör: Haluk Koç
Antrenör: Salih Yılmaz, Tekin Çağlar, Yusuf Düzer
Stajyer Antrenör: Mahmut Altay

Sporcular:
50 kilo: Ferhat Tekin, 55 kilo: Erhan Karakuş, 60 kilo: Rahman Bilici, 66 kilo: Muhammet Kocatınaz, 74 kilo: Şaban Karataş, 84 kilo: Aslan Atem, 96 kilo: Doğan Yılmaz, 120 kilo: Rıza Kayaalp

Serbest Stil
————
Teknik Direktör: Yüksel Şanlı
Antrenörler: Ali Özen, Remzi Musaoğlu, Nurullah Baysal
Stajyer Antrenör: Elvan Aktepe

Sporcular:
50 kilo: Ahmet Peker, 55 kilo: İbrahim Yorulmaz, 60 kilo: Münir Recep Aktaş, 66 kilo: Servet Coşkun, 74 kilo: Batuhan Demirçin, 84 kilo: Muharrem Erşahin, 96 kilo: Fatih Yaşarlı, 120 kilo: Şakir Bozkurt

Bayanlar
——–
Teknik Direktör: İsmail Kosukoğlu
Antrenörler: Habil Kara, Ali Osman Kara, Süleyman Kenger
Stajyer Antrenörler: Sebahattin Karaman, Yaşar Mutlu
Sporcular: 44 kilo: Sümeyye Sezer, 48 kilo: Hafize Şahin, 51 kilo: Dilek Atakol, 55 kilo: Burcu Kepiç, 63 kilo: Şefika Ot, 67 kilo: Ayşegül Er, 72 kilo: Kübra Yücel.