Uluslararası öğrenciler futbol turnuvası

Futbol
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından düzenlenen 1. Uluslararası Öğrenciler Dünya Kupası kapsamında Trakya Üniversitesi‘nde öğrenimlerine devam eden 8 farklı ülk...
EMOJİLE

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından düzenlenen 1. Uluslararası Öğrenciler Dünya Kupası kapsamında Trakya Üniversitesi‘nde öğrenimlerine devam eden 8 farklı ülkeden öğrencilerin katıldığı futbol turnuvasında Yunanistan birinci oldu.

Toplam 16 takımın katıldığı turnuvanın finalinde Yunanistan, Kosova‘yı 7-1 mağlup ederek, 15-16 Mayıs tarihlerinde Ankara’da düzenlenecek büyük finale gitmeye hak kazandı. Maçın ardından düzenlenen törende büyük finale katılmaya hak kazanan ekibe kupa ve madalyaları verildi.

 Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Trakya Bölge Koordinatörü Fatih Ot, AA muhabirine yaptığı açıklamada, başkanlığın uluslararası sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler düzenlediğini söyledi.

Edirne, İstanbul, Ankara, İzmir, Trabzon, Konya, Bursa, Eskişehir ve Kayseri’nin de aralarında bulunduğu 9 şehri kapsayan turnuva düzenlediklerini belirten Ot, “İlimizde eğitim gören 8 ülkeden öğrenciler bu turnuvaya katıldı. Bulgaristan‘dan Yunanistan‘a, Kosova‘dan Makedonya‘ya kadar faklı ülkelerden öğrenciler dostluk ve kardeşlik çerçevesinde bir araya geldiler ve sporun birleştirici gücüyle etkinliklerde, spor müsabakalarında izleyicilerin karşısına çıktılar” diye konuştu.

Turnuvada farklı ülkelerden gelen öğrencileri bir araya getirmeyi amaçladıklarını anlatan Ot, şunları kaydetti:

“Turnuvanın buradaki ayağındaki öğrencilerin tamamı Trakya Üniversitesi‘nde öğrenim görüyor. Üniversitemizde bin 800 uluslararası öğrenci var. Başkanlığımız öğrencilere barınma desteği vermenin yanında, sosyal ve sportif etkinliklerde de bir araya getiriyor, birleştiriyor. Farklı ülkelerden insanların birbirleriyle tanışmalarını sağlıyor. 1. Uluslararası Öğrenciler Dünya Kupası kapsamında tüm Türkiye’de 59 farklı ülkeden 253 takım oluşturuldu. Diğer illerin birincileri de çıkacak ve Ankara’da düzenlenecek büyük finale katılacaklar. Büyük bir heyecan bizi bekliyor”

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme