Futbol

Meireles, hakaret davası açıyor

İŞİN PEŞİNİ BIRAKMIYOR   Galatasaray-Fenerbahçe derbisi biteli çok oldu ama hala yankıları sürüyor. Hakem Halis Özkahya’nın Meireles’i oyundan atması sonrasında yaşananlar hala tartışılıyor. Özkahya’nın raporunda, “Yüzüme tükürdü” demesi de olayı..

Meireles, hakaret davası açıyor

İŞİN PEŞİNİ BIRAKMIYOR

 

Galatasaray-Fenerbahçe derbisi biteli çok oldu ama hala yankıları sürüyor. Hakem Halis Özkahya’nın Meireles’i oyundan atması sonrasında yaşananlar hala tartışılıyor. Özkahya’nın raporunda, “Yüzüme tükürdü” demesi de olayı ayrı bir boyuta taşıdı. PFDK’nın 11 maçlık cezasını Tahkim Kurulu 4 maça indirdi ama yine de olay kapanmadı. Portekizli oyuncunun, işlemediği bir suçtan dolayı yargılanmasını ve basının önüne atılmasını hazmedemediği, bu yüzden de Özkahya aleyhine açmayı düşündüğü ‘iftira’ davasından vazgeçmediği öğrenildi.

 

YILBAŞI NEDENİYLE BEKLEMEDE

 

Rapordaki, “gay anlamına gelen işaret yaptı ve tükürdü” iddialarıyla ilgili Meireles’in, Halis Özkahya aleyhine ‘iftira’ davası açacağı ve tazminat isteyeceği öğrenildi. Sarı-Lacivertli yönetimin de UEFA ve FIFA Hakem Komitesi’nin raporla ilgili çalışma başlatmasından sonra Özkahya’nın ‘iftira’ suçu işlediğini iddia ederek UEFA Disiplin Komitesi’nin kapısını çalmaya hazırlandığı yılbaşı sonrasında girişimlere başlayacağı öğrenildi.

 

Habertürk

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL