İkinci bıçak ortada yok

Futbol
Atilla Türker – Necati Mete’nin haberi Trabzonspor-Fenerbahçe maçında yaşanan olayların yankıları büyüyerek devam ediyor. Bordo-Mavili tribünlerden Volkan Demirel’e atılan bıçağın ya...
EMOJİLE

Atilla Türker – Necati Mete’nin haberi

Trabzonspor-Fenerbahçe maçında yaşanan olayların yankıları büyüyerek devam ediyor.

Bordo-Mavili tribünlerden Volkan Demirel’e atılan bıçağın yanı sıra sahaya bir başka bıçağın daha atıldığı belirlendi. Bu durum temsilciler tarafından hazırlanan raporlarla gün yüzüne çıktı. Karşılaşmanın temsilcisi Raşit Yüksel’in federasyona gönderdiği raporda, ikinci bıçağın TFF’nin 3 numaralı temsilcisi Candemir Özdemir’in sırtına isabet ettiği bildirildi. Bu durum raporlara şu şekilde yansıdı:

F.BAHÇE YEDEK KULÜBESİNE SAVRULMUŞ
“Kapalı tribün G blokta oturan seyirciler arasında, gol sevinci yaşayan misafir takım yedek kulübesindeki oyuncular hedef alınarak, 7 adet çakmak, 1 adet ağzı açık vaziyette toplam uzunluğu 22 santimetre olan (Raporun bir sayfasında bıçağın boyu 27 santim olarak yer alıyor) siyah saplı bir çakı atılmıştır. Çakı, görevli olan ve bu esnada yedek kulübesinin yanında bulunan Candemir Özdemir’in sağ omzunun arkasına isabet etmiş, ancak tıbbi müdahale gerektirecek bir durum oluşmamıştır”

ÖZDEMİR ÖLÜMDEN DÖNMÜŞ
Medyadan sorumlu temsilci olduğu için rapor tutamayan ve yaşadıklarını diğer 2 temsilciye anlatan Candemir Özdemir’in, Trabzon’da adeta ölümden döndüğü bu şekilde ortaya çıktı. Olayı gören tribündeki temsilci Halit Arslan ise bıçağın havada dönerek geldiğini ve bu şekilde büyük bir tehlikenin atlatıldığını bildirdi.

SAHA KOMİSERİ BIÇAĞI KAYBETTİ!
Volkan Demirel’e atılan bıçak konusunda ise skandal bir sorumsuzluk örneği yaşandı. Volkan’ın 4. hakem Suat Arslanboğa’ya verdiği bıçağın, görevli saha komiseri tarafından adeta ‘yok edildiği’ ortaya çıktı. Suat Arslanboğa’nın bıçağı verdiği Trabzonlu saha komiseri, daha sonra bıçağı kaybettiğini söyledi. Temsilciler tarafından saha komiserinin üzeri aranmasına karşın bıçak bir türlü bulunamadı. Bu akıl almaz gelişme de temsilciler tarafından rapor edildi. H.Avni Aker Stadı’ndaki olaylar nedeniyle Trabzonspor’a asgari 3 maç saha kapatma ya da seyircisiz oynama cezası geleceği öne sürüldü. Disiplin Kurulu’nun yarın yapacağı toplantıda bu ceza belli olacak.

NELER ATTILAR NELER
Volkan Demirel’e yağmur gibi yabancı madde yağdı, ama bunlar milli kaleciye isabet etmedi. Atılan
8 pet şişeden biri ise Alex’e geldi.

Temsilci Raşit Yüksel’in raporunda tribünlerden atılan yabancı maddeler tek tek tutulmuş. Bunlardan en çok nasibini alan isim ise Volkan Demirel olmuş. Isınma hareketlerinden maç bitimine kadar milli kaleciye aralarında 4 de ayakkabının bulunduğu yabancı cisim yağmış. Bunların hiçbiri hedefi bulamamış. 54. dakikada Alex de Souza’nın korner atışı sırasında karşılaştığı olaylar da raporda şöyle aktarılıyor:
“Alex’e 8 adet pet şişe bardağı atılmış, 1 adeti oyuncunun sol göğsüne isabet etmiş ancak tıbbi müdahale gerektirecek durum oluşmamıştır.”

Oyunun 2 kez olmak üzere toplam 5 dakika 40 saniye durduğu belirtilen raporda 2 simitin kime atıldığı da şu şekilde yer alıyor:
“52. dakikada kapalı tribünde oturan seyirciler tarafından anılan tribünün önünde bulunan müsabakanın 1. yardımcı hakemine yönelik bir kararı sonrası ağzı kapalı beyaz poşet içinde 2 adet simit, 1 plastik çakmak atılmıştır.”

Ayrıca Fenerbahçeli Stoch’a maç boyu 2 plastik sopa, 3 pet şişe, Gökhan Gönül’e de 4 pet şişe atıldığı rapora kayıt düşülmüş.

VOLKAN KAPIYI YUMRUKLAMIŞ
F.Bahçe kalecisi, maç sonrası sinirden kapıları yumruklamış. İşte rapordaki o bölüm:
“Volkan Demirel, soyunma odasınına koridorına girdiği esnada müsabakadaki bir pozisyonla ilgili kendi kendine söylenirken, sinirlenerek sağ tarafında bulunan ve depo olarak kullanılan bir odanın 2×1 metre
ebadındaki alimunyum kapısına sağ eliyle yumruk atmış, bunun üzerine belirtilen kısmın alt kısım sol tarafı kırılmıştır. Stat görevlileri müşterek hasar tutanağı düzenlenmiştir.”

VOLKAN’A FIRLATILANLAR
62 pet şişe
59 çakmak
2 torpil
39 içi boş bayrak sopası (60 cm)
1 adet ağzı açık bıçak (Yaklaşık 20 cm)
18 adet ufo
2 siyah renkli ayakkabı
2 beyaz spor ayakkabı

Habertürk