FB Üniversitesi’ne Onay Çıktı

Futbol
Ataşehir Kayışdağı’nda 50 dönüm arazi üzerinde yapılacak üniversite için talep edilen imar değişikliğini görüşen komisyon, spor, park ve yol alanında kalan arazinin özel eğitim alanına alınmasın...
EMOJİLE

Ataşehir Kayışdağı’nda 50 dönüm arazi üzerinde yapılacak üniversite için talep edilen imar değişikliğini görüşen komisyon, spor, park ve yol alanında kalan arazinin özel eğitim alanına alınmasını oy çokluğuyla kabul etti. Yapılan plan tadilatı sonrası Fenerbahçe’nin istediği 200 bin metrekare inşaat alanı için, yer üstünde 50, yer altında yaklaşık 100 bin metrekare olmak üzere toplam 150 bin metrekarelik inşaat izin verildi. Özel eğitim alanı olarak belirlenen alanda, ilköğretim okulu, lise, spor akademisi ve üniversite yapılabilecek.

YEŞİL ALAN KORUNDU

Fenerbahçe Üniversitesi‘nin yapımına karşı çıkan Kayışdağı mahalle sakinlerinin talepleri de göz önünde bulundurularak yeşil alan ayrılma şartı konuldu. ‘Mahallede yeşil alan ve park alanı azaltılıyor’ diye Kayışdağı mahalle muhtarı plan tadilatına itirazda bulunmuştu. Ancak yapılan tadilatta yeşil alan ayrılınca şartı üzerine muhtarın itirazını geri çektiği öğrenildi. 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme