Dünyanın en ünlü futbolcuları Türkiye’ye geliyor

Vakıftan yapılan yazılı açıklamada, dünyaca ünlü futbol yıldızlarıyla Türk karmasının yapacağı futbol karşılaşmasının ‘Yaşanan terör olayları nedeniyle iptal edilebileceği’ yolundaki iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Basına yansıyan ve organizasyonun ertelenme ihtimalinin olduğuna dair haberlerin asılsız olduğu ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

‘Aralarında Messi, Neymar, Suarez, Maradona, Eden Hazard, Totti, Michael Essien, Xavi, JayJay Okocha, Pierre Emerick, Aubameyang, Iniesta ve Arda Turan’ın da olduğu dünyanın en ünlü futbolcuları Türkiye’ye gelecek. Eto’o Charity All Star ve Türk yıldızların oluşturacağı Turkish Star takımları arasındaki karşılaşma 16 Temmuz günü Antalya Arena’da dünyanın gözü önünde gerçekleştirilecektir. Organizasyonun detayları üzerinde çalışmalar devam ediyor. Söz konusu konukların güven içinde gerçekleştirecekleri ve Türkiye’de bir ilke imza atacak olan karşılaşmanın iptali söz konusu değildir. Adı geçen dünyaca ünlü futbolcuların hepsini Türkiye’de ağırlayacağız.’