Burak Yılmaz, UEFA’ya konuştu

Futbol
UEFA internet sitesinde yayımlanan haberde, Trobzonspor’da geçen sezon ligde oynadığı 30 maçta 33 gol atma başarısını gösteren Burak Yılmaz’ın, Lionel Messi, Cristiano Ronaldo ve Robin van...
EMOJİLE

UEFA internet sitesinde yayımlanan haberde, Trobzonspor’da geçen sezon ligde oynadığı 30 maçta 33 gol atma başarısını gösteren Burak Yılmaz’ın, Lionel Messi, Cristiano Ronaldo ve Robin van Persie gibi büyük yıldızların gol rekorlarına ortak seviyede bir başarı gösterdiğinin altı çizildi.

Burak, geçen sezon Trabzonspor’da santrafor oynadığını, bu sezon Galatasaray’da ise farklı bir oyun sistemi içinde yer alacağını belirterek, ”Davranışlarımı da geliştirmem gerektiği söyleniyor. Fakat davranışlarımın doğru olduğunu düşünüyorum ve bütün sezon da böyle kalacağım” dedi.

Kendini geliştirmek için çok çalıştığını ifade eden golcü futbolcu, ”Gol atabilmek için farklı teknikler uygulayarak doğru pozisyon alma kabiliyetimi geliştirmeye çalışıyorum” diye konuştu.

Burak, hedeflerinin büyük olduğunu kaydederek, ”Buraya kupa kazanmak için geldim. Allah izin verirse, Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olmak ve kupayı da, ligi de bu sezon kazanmak istiyoruz. Sonrasında Avrupa’da başarılı olmayı da istiyorum” dedi.

Milli oyuncu hakkında açıklamalarda bulunan Fatih Terim ise, Burak’ın 19 yaşından beri 4 büyüklerde de top oynamayı başaran 2 futbolcudan biri olduğuna değinerek, ”Burak, baskı altında oynamaya alışkın biri. Bu özelliğini iyi kullanırsa, onun için yararlı olacaktır” dedi.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme