Beşiktaş’ta toplu imza töreni

Beşiktaş Kulübü, yeni transferlerinden Uğur Boral, Oğuzhan Özyakup, Mehmet Akgün ve Olcay Şahan ile sözleşme imzaladı.

BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Beşiktaş Kulübü Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran, yeni transferlere güvenlerinin tam olduğunu ve takımın büyük bir heyecanla yeni sezon hazırlıklarına devam ettiğini söyledi.

Yeni transferlerin heyecan ve dinamizmlerini takım arkadaşlarıyla sahada buluşturup, Beşiktaş’ı iyi yerlere taşıyacağına inandığını belirten Kıran, Ricardo Quaresma hakkında da önemli açıklamalarda bulundu.

Portekizli oyuncu hakkında yönetim kurulu ve teknik heyetin kararının belli olduğunu vurgulayan Kıran, ”Quaresma, kadromuzda yeni sezonda düşünmediğimiz kontratlı bir oyuncumuzdur. Dolayısıyla ya uygun şartlarla kendisini elden çıkarmamız gerekir, eğer bu olmazsa, kontrat şartlarını maddi olarak yerine getirmek gerekir. Başka da yapacak bir şey yoktur. Quaresma’nın takıma dönmesi yönündeki beklentiler çeşitli kesimlerde var olabilir ama teknik heyette ve yönetim kurulunda böyle bir düşünce yoktur” dedi.

”Alınan hiçbir karar kişilerin bireysel kararı değildir”

Tamer Kıran, yönetim olarak iki önemli konunun altını çizmek istediklerini ifade ederek, şöyle konuştu:
”Kadromuza ilişkin yeniden yapılanma çalışmalarımıza dair iki nokta var. Attığımız her adımda Beşiktaş teknik heyetinin talebi ve onayı doğrultusunda işlem yapıyoruz. Alınan hiçbir karar kişilerin bireysel kararı değildir. Basında bu tür yansımalar olduğu için bunu söylemeye ihtiyaç hissediyorum. Biz bu samimi yaklaşımla teknik heyetimize ve futbolcularımıza olan güvenimize ve desteğimize devam edip, takımımızı en iyi şekilde kuracağız. İkinci önemli husus, kadromuzu oluştururken gösterdiğimiz hassasiyettir. Beşiktaş için bir futbolcunun iyi bir oyuncu olmasının önünde, tavır ve duruşu ile kulübümüze uyumlu olması gerekir. Bu durum, bizim için ekonomik gerçeklerin önünde gider. Olmazsa olmaz bir şarttır. Oyunuyla yüksek performans sahibi futbolcu hal ve tavırlarıyla bir bütün olan takımın ahenk ve ruhuna gölge düşürebilecek hiçbir yaklaşım içinde olmamalıdır. Eğer olursa bu çatı altında olamaz. Bu yıl yaptığımız bütün transferlerde bu ölçüleri korumaya çalıştık.”
Sezer Özmen ve Cumali Bişi’nin Çaykur Rizespor’a transferini ve bazı basın yayın organlarında bu transferlerle ilgili olarak kulüp aleyhine çıkan haberleri de değerlendiren Tamer Kıran, teknik heyetin onayıyla bu transferlerin gerçekleştiğini ve basında yazdığı gibi 12 kulübün değil, sadece Çaykur Rizespor’un transfer teklifi olduğunu kaydetti.

Yeni transferlerin görüşleri

Beşiktaş’ın yeni transferlerinden Uğur Boral, bütün camiaya bu transferin hayırlı olmasını istediğini ve Beşiktaş’ın yeniden başladığı bir döneme denk gelmesinin kendisini heyecanlandırdığını belirtti.

Tecrübesini, yeteneğini ve bilgisini siyah-beyazlı takım için kullanıp, başarılı olmak istediğini ifade eden Uğur Boral, ”Önce gönülleri, sonra maçları kazanmayı istiyoruz. Önce taraftarın gönlünü kazanacağız, birlik olacağız, ondan sonrada başarının geleceğini düşünüyorum. Bu sezon herkesin düşündüğünün aksine çok iyi bir Beşiktaş izleteceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Olcay Şahan ise, Beşiktaş’a geldiği için mutlu olduğunu ve bu camia için futbol oynamanın kendisi için şeref olduğunu belirtti.

Mehmet Akyüz de mutlu olduğunu ve yeni sezonda iyi bir Beşiktaş sunacaklarını ifade ederken, Oğuzhan Özyakup da, mutluluğunu dile getirerek, elinden geleni yapıp, büyük şeyler başaracaklarına inandığını söyledi.

Sabah