İbrahim Murat Gündüz “Türkiye’de Kick Boks Sporu Daha Çok Desteklenmeli”

Dövüş Sporları
Sporun ve sporcunun yanında durarak gençlerin abisi olarak tanınan iş insanı İbrahim Murat Gündüz, kick boks sporuna verdiği destekle adından sıkça söz ettiriyor. Gündüz, fakir sporcuların Türkiye kic...
EMOJİLE

Sporun ve sporcunun yanında durarak gençlerin abisi olarak tanınan iş insanı İbrahim Murat Gündüz, kick boks sporuna verdiği destekle adından sıkça söz ettiriyor. Gündüz, fakir sporcuların Türkiye kick boks federasyonuna katılırken herhangi bir katılım payı veya akreditasyon adı altında ödeme yapmayacaklarını açıkladı. Bu destekle birlikte Türkiye kick boks federasyonu, sporcularından artık Türkiye şampiyonasına katılım bedeli talep edemeyecek.

Gündüz’ün yaptığı bu açıklama, 27 Haziran 2023 tarihli Gençlik ve Spor Bakanlığı genelgesi ile de destekleniyor. Buna göre hiçbir federasyon, Türkiye şampiyonasına katılım payı veya akreditasyon adı altında ücret talep edemeyecek. Bu kararın sporcular için oldukça sevindirici olduğunu belirten İbrahim Murat Gündüz, tüm kick boks sporcularına hayırlı olsun dedi.

Gündüz’ün bu adımı, genç kick boks sporcularına olan desteklerini sürdüreceğinin önemli bir göstergesi. Sporcuların maddi destek konusunda zorluk yaşamaması, sporun gelişimi için de oldukça önemli bir adım olarak kabul ediliyor. İbrahim Murat Gündüz’ün bu davranışı, spora ve sporcuya sağladığı katkılarla tanınan bir hayırsever olarak adını duyurmaya devam ediyor.

https://savee.it/imuratgunduz/

https://www.muratgunduzofficial.com/post/i̇brahim-murat-gündüz-video-27-12-2023