Servet Tazegül Avrupa Şampiyonu

Dövüş Sporları
Avrupa Tekvando Şampiyonası, Rusya‘nın Saint Petersburg kentinde devam ediyor. İlk gün Rukiye Yıldırım‘ın altın madalyasının ardından dün de erkekler 68 kiloda Servet Tazegül, Avrupa şampi...
EMOJİLE

Avrupa Tekvando Şampiyonası, Rusya‘nın Saint Petersburg kentinde devam ediyor.

İlk gün Rukiye Yıldırım‘ın altın madalyasının ardından dün de erkekler 68 kiloda Servet Tazegül, Avrupa şampiyonu oldu. Türk tekvandosunun önemli yeteneklerinden olan Tazegül, ilk turu bay geçtikten sonra Portekizli Jose Fernandes‘i hakem kararıyla yendi. Tazegül, 3. turda Azeri Fariz Aliyev‘i 8 kez ceza puanı verdirerek galip ilan edildi. Sırp Ivan Pureseviç‘i de 13-2 ile geçen milli tekvandocu, yarı finalde Rus Vasily Nikitin‘i de 7-2 ile devirerek adını finale yazdırdı. Finalde Hırvat Filip Grgic‘i de zorlanmadan yenen Tazegül altın madalyaya uzandı.

63 kiloda Cem Uluğnuyan, Bulgar Stamen Zahariev‘i 11-2, Yunan Papadopoulos‘u 15-9, çeyrek finalde de Danimarkalı Jon Ludvig‘i 6-1 yenerek, yarı finale yükseldi ve bronz madalyayı garantiledi. Final yolunda son engel olan Sırp Nikola Javanoviç‘e hakemlerin de katkısıyla 10-6 kaybedince, sporcumuz bronz madalyada kaldı. Bayanlar 53 kiloda Hatice Kübra Yangın ve 57 kiloda Özlem Ulaş turnuvaya veda etti.