‘Iron Man 2’ Sürprizlerle Geliyor

Yabancı Sinema
Hazırlayan: Bengü Dağlı Beyaz perdenin en sevilen ‘süper kahramanları’ arasında gösterilen ‘Iron Man’ın(Demir Adam) ikincisi sinemaseverler ile buluşmaya hazırlanıyor. İlk R...
EMOJİLE

Hazırlayan: Bengü Dağlı

Beyaz perdenin en sevilen ‘süper kahramanları’ arasında gösterilen ‘Iron Man’ın(Demir Adam) ikincisi sinemaseverler ile buluşmaya hazırlanıyor.

İlk ‘Iron Man’ (Demir Adam) filmi vizyona girdiği 2008 yılında geniş bir hayran kitlesine ulaşmıştı. Iron Man gösterime girdiği sene ‘en iyi görsel efektler’ ve ‘en iyi ses’ dallarında Oscar adayı olmuştu. Ödül kazanmamasına rağmen ‘Iron Man’ (Demir Adam) en iyi süper kahraman uyarlaması olarak sinema tarihindeki yerini aldı.

"Iron Man" (Demir Adam) serisinin ilk filminin konusuna kısaca bir göz atalım:

"Ülkesi için teknoloji harikası silah ve füzeler üreten Stark Industries’in kurucu yöneticisi olan Tony Stark (Robert Downey Jr), geliştirdiği yüksek teknolojik buluşlarla dünya çapında çok önemli konuma ulaşmış bir silah sanayicisi ve mucittir. Yeni geliştirdiği Jericho füzelerin test edildiği bir gösterinin ardından konvoyunun saldırıya uğraması ve bir terörist grubun eline esir düşmesiyle birlikte Tony’nin “tatlı hayatı” bir anda kabusa döner.

Saldırı esnasında zaten zayıf düşmüş olan kalbinin yanına bir şarapnel mermisinin saplanmasıyla hayatı tehlikeye giren Tony, kendisini esir alan terör grubunun esrarengiz lideri Raza (Faran Tahir) tarafından gelişmiş silahlar üretmeye zorlanır. Ancak en kötü anında bile zekasını ve yaratıcılığını kullanarak kendisini esaretten kurtaracak bir zırh imal etmeyi başarmıştır."

"Iron Man" serisinin ikincisi ise Mayıs ayında gösterime girecek. Bu sene sinemalarda "Sherlock Holmes" filmiyle fırtınalar Robert Downey Jr. ilk filmde olduğu gibi ikincisinde de filmde Demir Adam olarak başrolde karşımıza çıkıyor. İlk filmde olmamasına rağmen ikincisinde başrolde oynayan oyuncular arasında olan Scarlett Johans, filmde kızıl saçlarıyla dikkat çekiyor. Filmde izlemek için merak ettiğim bir diğer isim ise Mickey Rourke.  2009 yılında kariyerine "Güreşçi" filmiyle yeniden hızlı bir giriş yapan Rourke, üstüne üstlük birde Oscar’a aday olan oyuncu bakalım "Iron Man 2"de nasıl performans gösterecek. Hemen hatırlatalım Mickey Rourke filmde eksantrik bir kötü adamı canlandıracak.

Filmin yönetmeni ise yine Jon Favreau olacak. “Iron Man 2"nin merakla beklenen konusu ise şöyle:

IRON MAN 2 FİLMİNDEN İLK KARELER…

“Iron Man 2”de, milyarder mucit Tony Stark’ın (Robert Downey Jr.) zırhlı Süper Kahraman Iron Man olduğu tüm dünya tarafından bilinmektedir. Teknolojisini orduyla paylaşması için hükümetten, basından ve halktan baskı gören Tony, bilginin yanlış ellere geçmesinden korktuğu için Iron Man zırhının sırrını açıklamak istemez. Yanında Pepper Potts (Gwyneth Paltrow), ve James “Rhodey” Rhodes (Don Cheadle) ile birlikte, Tony yeni ittifaklar kurar ve yeni büyük güçlerle yüzleşir.

Iron Man 2’nin oyuncuları: Robert Downey Jr. (Tony Stark / Iron Man Tony), Scarlett Johansson (Black Widow), Paul Bettany (Jarvis {voice}), Samuel L. Jackson (Nick Fury), Mickey Rourke (Ivan Vanko / Whiplash), Gwyneth Paltrow (Pepper Potts), Don Cheadle (Col. James Col. James)

IRON MAN 2 FİLMİNDEN İLK KARELER…

"Iron Man 2" dünyada ve Türkiye’de 7 Mayıs 2010‘da gösterime girecek.

İşte büyük bir merakla beklenen "Iron Man 2" filminin fragmanı…