Uluslararası Öğrenci Filmleri Festivali başladı.

Türk Sineması
Selçuk Üniversitesi (SÜ) İletişim Fakültesi tarafından 13’üncüsü düzenlenen “Kısa-ca Uluslararası Öğrenci Filmleri Festivali” açılış programıyla başladı. Onur konuğu olarak Türk sine...
EMOJİLE

Selçuk Üniversitesi (SÜ) İletişim Fakültesi tarafından 13’üncüsü düzenlenen “Kısa-ca Uluslararası Öğrenci Filmleri Festivali” açılış programıyla başladı. Onur konuğu olarak Türk sinemasının ünlü oyuncularından Selda Alkor ve Engin Çağlar’ın katıldığı festivalde, kurmaca, belgesel, deneysel ve animasyon dalında 63 eser yarışacak.

SÜ Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen festivalin açılış konuşmasında, başarılı öğrencilerin bu festivalde bir araya gelerek yeteneklerini sergileme imkanı bulduğunu söyledi. Festivalin Türk sinemasına katkı sunacak yeni sinemacıları desteklemek amacıyla düzenlendiğini ifade eden Gökbel, festivale ev sahipliği yapmaktan onur duyduğunu ifade etti.

SÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kalender ise festivale katılan herkese teşekkür etti. İletişim Fakültesinin 21 yaşına girdiğini dile getiren Kalender, “Fakültemiz, başarılı çalışmalara imza atıyor. Onlardan birisi ve en önemlisi de bugün açılışını yaptığınız Kısa-ca Uluslararası Öğrenci Filmleri Festivali. 4 yıldır festivali uluslararası düzeyde yapıyoruz. Sinema ve sanat dünyasından konuklarımıza, jüri üyelerimize katıldıklarından dolayı şükranlarımı sunuyorum” dedi. Kalender, festivale yurtiçi ve yurtdışından yaklaşık 60 üniversiteden 390 adet kısa film başvurusu olduğunu, bunlardan 63 eserin ön elemeden geçtiğini sözlerine ekledi. Konuşmaların ardından, Türk Sineması’nın iki önemli ismi oyuncu Alkor ve Çağlar’a protokol üyeleri tarafından onur ödülü verildi.

Star Gazete