Kısadan Hisse Sinema Atölyesi Başlıyor!

Sinema
Kısadan Hisse Kısa Film Yarışmasının 6. sezonu kapsamında planlanan Sinema Atölyesi’ne başvurular başladı. Yapılan duyuruda ”Gelecekte kısa filmleriyle adlarından söz ettirecek olan genç kısa fi...
EMOJİLE

Kısadan Hisse Kısa Film Yarışmasının 6. sezonu kapsamında planlanan Sinema Atölyesi’ne başvurular başladı. Yapılan duyuruda ”Gelecekte kısa filmleriyle adlarından söz ettirecek olan genç kısa filmcileri atölyeye başvurmaya davet ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Bu yıl 6. sı düzenlenecek olan yarışma, her sene bir önceki yılın üzerine çıkarak yoluna emin adımlarla devam ediyor. Bu sene planlanan Sinema Atölyesi ise Kısa film ve sinema severleri sektörde tanınan isimlerle buluşturuyor.

Yönetmenler; Abdulhamit Güler, Büşra&Bekir Bülbül çifti ve Sinan Sertel bu yılki eğitmenler olarak karşımızda yer alıyor. Yönetmenlik, Dramaturji ve Senaryo olmak üzere üç ana başlık altında; sinema tarihinden film yapım sürecine, senaryo yazım aşamalarından oyuncu yönetimine kadar daha pek çok konuda eğitim verilecek.

Atölye 5-8 Ekim 2021’de 11.00 – 18.30 saatleri arasında Akademi Beyoğlu’nda gerçekleşecek. Son başvuru tarihi ise 28 Eylül 2021 belirlendi. Kontenjan sınırlı olduğundan, katılımcıların başvuruların ardından yapılacak mülakatla belirleneceği belirtilen Atölyede devam zorunluluğu var, mazeretsiz bir şekilde atölyeye gelmeyen katılımcı sonraki derslere katılma hakkını maalesef kaybedecek. Atölye sonunda katılımcılara sertifika verilecek.

Detaylı bilgi ve başvuru; www.kisadanhisse.org