Sinemalarda Bu Hafta

Filmler
Savaşı, savaş filmi şablonundan uzak durarak anlatan ‘Sıradan İnsanlar’, Jennifer Lopez‘in başrolünde olduğu ‘B Planı’ ve Nicolas Cage’in fantastik-macera filmi ...
EMOJİLE

Savaşı, savaş filmi şablonundan uzak durarak anlatan ‘Sıradan İnsanlar’, Jennifer Lopez‘in başrolünde olduğu ‘B Planı’ ve Nicolas Cage’in fantastik-macera filmi ‘Sihirbazın Çırağı’ gösterimde.

Bu hafta üç yeni film sinemaseverlerle buluşacak.

SIRADAN İNSANLAR

Vladimir Perisic‘in yönettiği ve Relja Popovic, Boris Isakovic ile Miroslav Stevanovic‘in oynadığı ”Sıradan İnsanlar/Ordinary People”, savaş ve insan olma halini sorgulayor.

Savaşı, savaş filmi şablonundan uzak durarak, sunduğu anlatımıyla dikkat çeken filmin konusu şöyle:

”Sabahın erken saatleri. Bir otobüs bilinmeyen bir yere doğru 7 asker taşımaktadır. Balkanlarda terk edilmiş bir çiftliğe varırlar. Kavurucu sıcağın altında beklemeye başlarlar. İçinde bir grup korkuyla bakan adamın olduğu otobüs yanlarına gelir. Bölük komutanı, gelenlerin düşman olduğunu söyler. Askerler, az sonra harekete geçmek zorunda kalacaklarının farkındadırlar.”

B PLANI

Alan Poul‘un yönettiği ve Jennifer Lopez, Alex O’Loughlin, Eric Christian Olsen ile Noureen DeWulf‘un oynadığı ”B Planı/The Back-up Plan”, aşk, evlilik ve aile kavramlarını ”tersine” işleyen bir komedi filmi olarak göz dolduruyor.

SİHİRBAZIN ÇIRAĞI

Jon Turteltaub’un yönettiği ve Nicolas Cage, Jay Baruchel, Alfred Molina ile Teresa Palmer‘ın oynadığı ”Sihirbazın Çırağı/The Sorcerer’s Apprentice”, fantastik film sevenlere hitap ediyor. Nicolas Cage’in oyunculuğunun öne çıktığı filmin konusu şöyle:

”Dev, Balthazar adındaki tuhaf biri hayatına girdiğinde üniversite öğrencisidir. Bir sihirbaz olan Balthazar, kendi gücünü aşan birini aramaktadır. Uzun zamandır Balthazar’ın rakibi olan Horvath, sadece Blake ve Dave’i değil, New York şehrini tehdit etmektedir. Balthazar, Dave’e hızlı bir sihirbazlık eğitimi verir. Horvath’ı durdurmaları gerekmektedir.”