Moda Meraklılarına Özel

Filmler
Geçtiğimiz yıl birincisi düzenlenen İstanbul Fashion Film Festival’ın ikincisi 23 Mayıs, yani bu Cumartesi The Hall’da gerçekleşiyor. İstanbul’un bir moda merkezine dönüşmesine katkı...
EMOJİLE

Geçtiğimiz yıl birincisi düzenlenen İstanbul Fashion Film Festival’ın ikincisi 23 Mayıs, yani bu Cumartesi The Hall’da gerçekleşiyor. İstanbul’un bir moda merkezine dönüşmesine katkıda bulunma amacıyla yola çıkan festival, birbirinden farklı moda tasarımcılarını, stilistleri, heyecanlı, ilham verici, yerel moda sahnesinin parçası olan insanları bir araya getirecek.

Film tarihinde yer almış birçok uzun metrajlı klasik filmin yanı sıra, beğeni toplayan yerel ve uluslararası tasarımcıların kısa filmlerinin de yer alacağı festival, eskilerin kilisesi, şimdilerin popüler gece kulübü The Hall’un büyüleyici atmosferinde gerçekleşecek. Festivalde film gösterimlerinin yanı sıra moda ile ilgili tüm gün sürecek aktiviteler, sergiler, atölyeler, workshoplar ve butikler de olacak.

Festivalde gösterilecek filmler

Prêt-à-Porter (1994 / 133 dk.)
Lagerfeld Confidential (2007 / 89 dk.)
Breakfast at Tiffany’s (1961 / 115 dk.)

Ayrıca 11 farklı ülkeden kısa filmler, klipler, moda ile ilgili belgesellerin olduğu fantastik bir koleksiyon, bütün etkinlik boyunca, belirlenmiş zamanlarda gösterilecek.

Festival detayları

Gündüz 3 adet uzun metraj film gösterimi, interaktif aktivite ve workshop’lar, eklektik butikler ve atölyeler, sempozyumlar ve styling bölümleri olacak.

Gala Öncesi canlı tasarım yarışması ve moda fotoğrafları sergisi gösterisi gerçekleşecek. Gala’da en iyi kısa film gösterimlerinin ardından Gala Kokteyli başladığında ise parti de başlamış olacak! Gece yarısı yeni ve tanınmış designer’ların heyecan verici defilesinin ardından son olarak da en yeni müziklerle Gala Dance Party sabaha kadar sürecek.