Kazançları Dudak Uçuklatıyor

Filmler
Hazırlayan: Bengü Dağlı Zenginin parası züğürdün çenesini yorar derler ya haberimiz de tam bununla ilgili bir konu. Dünyaca ünlü moda dergisi Wanity Fair 2009 yılında en çok kazanan Hollywood ünlüleri...
EMOJİLE

Hazırlayan: Bengü Dağlı

Zenginin parası züğürdün çenesini yorar derler ya haberimiz de tam bununla ilgili bir konu. Dünyaca ünlü moda dergisi Wanity Fair 2009 yılında en çok kazanan Hollywood ünlülerini sıralamış. Bu isimler arasında kimler yok ki.

Listenin bir numarasında 125 milyon dolar kazançla Transformes filminin yapımcısı ve yönetmeni Michael Bay geliyor. İkinci sırada ise ünlü yönetmen, 85 milyon dolarla yazar ve senarist Steven Spielberg var.

3.sırada Roland Emmerich
4.sırada James Cameron
5.sırada Todd Phillips
6.sırada Daniel Radcliffe
7.sırada Ben Stiller
8.sırada Tom Hanks

Her sene olduğu gibi bu sene de listede dikkat çeken yerler var. Mesela ‘Harry Potter’in genç yıldızları Daniel Radcliffe 2009 yılında kazandığı 41 milyon dolarla (6. sırada), Emma Watson 30 milyon dolarla (14. sırada) ve Rupert Grint 30 milyon dolarla (15.sırada) listenin en üsttünde Hollywood yıldızı abileri ve ablalarına büyük fark atarak 40 kişilik listenin en üstlerinde kendilerine yer bulmuşlar. Henüz 20’li yaşlarında olan bu gençlerin kazançları dudak uçuklatıyor.

Listedeki diğer dikkat çekici nokta ise Angelina Jolie‘nin hayat arkadaşı Brad Pitt‘i 7 milyon dolarlık bir farkla geride bırakması. Aynı zamanda Jolie, ezeli rakibesi Jennifer Aniston‘u da geride bırakarak listenin üst sıralarında yer alıyor. Bu duruma Hollywood basının yorumu ‘Jolie yine Aniston’u ezdi geçti’ oldu.

Hollywood’un en çok kazananları arasında kimler yok ki; Denzel Washington’dan Nicoles Cage’e, Cameron Diaz’dan Johnny Depp‘e bir çok isim listede bulunuyor.

Wanity Fair dergisinin Hollywood’un en çok kazananlarını belirlediği listenin tam sırasını görmek için tıklayın…