İşte bu hafta vizyona giren filmler

Filmler
TAKİP: İSTANBUL – TAKEN 2   İlk filmde kızını kaçıranları öldüren emekli CIA ajanı Bryan Mills’ten intikam almak isteyenler bu kez karısını kaçırıyor. Bolca İstanbul sahnesinin de yer...
EMOJİLE

TAKİP: İSTANBUL – TAKEN 2

 

İlk filmde kızını kaçıranları öldüren emekli CIA ajanı Bryan Mills’ten intikam almak isteyenler bu kez karısını kaçırıyor. Bolca İstanbul sahnesinin de yeraldığı filmde başrolü ilk filmde olduğu gibi yine Liam Neeson oynuyor.

GÖLGEDE DANS – SHADOW DANCER

 

1990′lı yılların Belfast’ında geçen film, bir IRA militanının oğlunun hayatını korumak için İngiliz gizli servisinin muhbiri olmasını anlatıyor. Yönetmen James Marsh, oyuncular Clive Owen, Andrea Riseborough, Gillian Anderson, Aidan Gillen…

En iyi belgesel Oscar’ını alan ‘Teldeki Adam’ ile ‘Kral’ filmleriyle son yılların dikkat çeken yönetmenleri arasına giren James Marsh, yeni filminde bir ‘memleket hikâyesi’ anlatıyor.

GÜNEŞ YANIĞI 2 – BURNT BY THE SUN 2

 

Film, ilk filmin bittiği noktanın beş yıl sonrasından devam ediyor. Albay Kotov idama mahkûm edilmesine rağmen canını kurtarmış, 2. Dünya Savaşı’nda cephede savaşmaktadır. Karısı Maroussia öldüğüne inanmakta, kızı Nadia ondan nefret etmektedir. Ezeli düşmanı Mitya suikastten kurtulmuş ve Kotov’un peşine düşmüştür.
Nikita Mikhalkov’un yönettiği filmde başlıca rolleri Nikita Mikhalkov, Oleg Menshikov, Nadezhda Mikhalkova, Sergey Makovetskiy, Dmitriy Dyuzhev paylaşıyor.

CENNETTEKİ ÇÖPLÜK – DER MÜLL İM GARTEN EDEN

 

Yönetmen Fatih Akın, 2008′de Cannes’da yarışan Yaşamın Kıyısında filminin çekimleri için Karadeniz’de bulunduğu sırada cennet gibi doğanın içine dev bir çöplük yapıldığını görünce deyim yerindeyse aklını kaçıracak gibi olur ve bu durumu kabullenemeyeceğini fark eder. Hemen yerel yönetimle temasa geçen ünlü yönetmen Trabzon’un Çamburnu köyündeki çöplüğün kaldırılması için ne gerekiyorsa yapılması için yetkililere çağrıda bulunur. Bu çağrısı karşılıksız da kalmaz; zamanın Çevre Bakanı Osman Pepe bir süre sonra Fatih Akın’la görüşür ve “Sen ne uğraşıyorsun bu işlerle, git filmin çek” der. Pepe’nin Akın’a çekmesini tavsiye ettiği film hangisidir tam olarak bilinmiyor, ama Fatih Akın bu sözleri kendine şiar edinir ve Çamburnu’ndaki çöplüğün ve bu çöplüğün kaldırılması için mücadele eden köylülerin belgeselini çekmeye karar verir. İşte bu belgeselin Cannes’daki gösterimi öncesinde Gece Gündüz programı için bir röportaj yaptığımız Fatih Akın şimdi soruyor: “Ben buradayım, Osman Pepe nerede şimdi?

HAYATIMIN KARARI – TOT ALTİJD

Nic Balthazar ilk filmi Ben X’te otizmden muzdarip bir gencin sosyal ve okul çevresinde yaşadığı zorlukları anlatmış, film sadece Belçika’da değil tüm dünyada ilgiyle karşılanmıştı. Balthazar, yeni filminde ise ötenazi konusuna eğiliyor. Gerçek bir hayat öyküsünden uyarlanan film MS hastası Mario Verstraete’nin ötenazi talebini, Belçika’da ötenazi yasasının çıkması için yaptıklarını anlatıyor.

SAMMY’NİN MACERALARI 2 – SAMMY 2

İki deniz kaplumbağası olan Sammy ve Ray çok uzun süredir arkadaştırlar. Yeni doğmuş olan Ricky ve Ella’ya ilk adımlarında eşlik ederlerken, kaçak avcılar tarafından yakalanır ve kendilerini Dubai’de kocaman bir akvaryumun içinde bulurlar. Grubun şefi olan büyük patron deniz atı onları da büyük kaçış planının içine dahil eder. Ama Sammy ve Ray diğer dostlarıyla birlikte zaten başka bir kaçış planı yapmaktadırlar bu sırada küçük Ricky ve Ella’da yardımlarına gelmiştir.

STRİPTİZ KULÜBÜ – MAGİC MİKE

Erkek striptizci olarak çalışanların dünyasında yaşadıklarını konu alacak filmde; Magic Mike, yeni başlamış bir dansçıya bu iş ile ilgili ince detayları öğretecek olan erkek striptizcinin hayatı konu alımaktadır.

Steven Soderbergh’in yönettiği filmin başlıca rollerinde Matthew McConaughey, Channing Tatum, Olivia Munn, Alex Pettyfer gibi isimler var.