Haluk Bilginer Kelepçeli

Filmler
“Beyaz Melek” ve “Güneşi Gördüm” filmlerinin ardından “New York’ta Beş Minare” filminin çalışmalarını sürdüren Kırmızıgül, filmin New York’taki sahneler...
EMOJİLE

“Beyaz Melek” ve “Güneşi Gördüm” filmlerinin ardından “New York’ta Beş Minare” filminin çalışmalarını sürdüren Kırmızıgül, filmin New York’taki sahnelerinin ardından İstanbul Atatürk Havalimanı‘ndaki sahnelerinin çekimlerini de gerçekleştirdi.

Atatürk Havalimanı apronunda 215 nolu körük önünde gerçekleştirilen çekimlere Dış Hatlar Gidiş Terminali arındırılmış salonda uçaklarının kalkış saatini bekleyen yolcular da büyük ilgi gösterdi. Bazı yolcular apronda bekleyen özel yolcu uçağıyla getirilen elleri kelepçeli mahkumun polis araçlarına alınması sahnesini gerçek sanarak merakla izledi.

Kasım ayında vizyona girmesi planlanan, Haluk Bilginer, Mahsun Kırmızıgül, Mustafa Sandal, Zafer Ergin, Engin Altan Düzyatan, Eşfer Kolçak, Hüseyin Avni Danyal, Salih Kalyon, Murat Ünalmış‘ın da rol aldığı filmin çekimleri New York’un ardından İstanbul, Bitlis ve Konya’da gerçekleştirilecek.

Yapımcılığını Murat Tokat‘ın yaptığı filmde rol alacak Amerikalı oyuncular Gina Gershon ve Danny Glover da bir süre önce Türkiye’ye gelmişti.