Talabani öldü mü, hayatta mı? İşte son iddia!

Şehirler
Beyin kanaması geçirerek hastaneye kaldırılan 79 yaşındaki Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani’nin bilincinin kapandığı ve beyin ölümünün gerçekleştiği iddia edildi. Irak basını şimdiden yeni cumh...
EMOJİLE

Beyin kanaması geçirerek hastaneye kaldırılan 79 yaşındaki Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani’nin bilincinin kapandığı ve beyin ölümünün gerçekleştiği iddia edildi.

Irak basını şimdiden yeni cumhurbaşkanının kim olacağı tartışmasına başladı
Irak’ta son dönemde Kuzey Irak Kürt yönetimi lideri Mesud Barzani ile Irak Başbakanı Nuri el Maliki arasındaki gerilimde arabulucu rolü üstlenen ve Kerkük’e asker yığan iki taraf arasında mekik dokuyan Celal Talabani, bu tempoya dayanamadı.

79 yaşındaki Irak Cumhurbaşkanı, Başbakan Maliki’yle yaptığı görüşmenin ardından önceki gece beyin kanaması geçirip bayılarak Bağdat’ta Sağlık Bakanlığı bünyesindeki hastaneye kaldırıldı.

Doktorların müdahalesine rağmen Irak’ta Mam Celal (Celal Amca) olarak anılan Talabani’nin bilinci açılmadı. Irak’ta yayınlanan Kitabet gazetesine göre hastane kaynakları Talabani’nin komada olduğunu ve beyin ölümünün gerçekleştiğini doğruladı. Kürt liderin makineye bağlı olarak yaşatıldığı, Irak Başbakanı Nuri el Maliki’nin de hastanede yanı başında bulunduğu belirtildi.

Irak hükümeti yalanladı
Irak Cumhurbaşkanlığı basın bürosundan yapılan yazılı açıklamada ise, ‘Sayın Cumhurbaşkanı’nın sağlık durumu istikrarını koruyor. Cumhurbaşkanı’na yapılan tıbbi tahlil ve diğer kontroller, Cumhurbaşkanı’nın aniden rahatsızlanmasının ve bayılmasının damarlarındaki sertleşmeden kaynaklandığını gösterdi. Kontroller ve tahliller sonucunda vücudun, vazifesini normal şekilde sürdürdüğü tespit edilmiştir’ denildi. Şeker ve kalp hastası olduğu bilinen ve aşırı kilosu nedeniyle bacakları vücudunun ağırlığını taşıyamayan Talabani geçtiğimiz yıl Almanya’da dizlerinden ameliyat olmuş ve hastalarca bu ülkede kalmıştı. Daha öncesinde de 2007 yılında Ürdün’de vücut sıvılarındaki dengesizlik nedeniyle ağır bir tedavi süreci geçirmişti.” denildi.

haber7.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme