Antalya’nın En Güzel Yerlerini Keşfedin

Şehirler
Doğal güzellikler bakımından zengin olan Türkiye’nin en bilinen bölgelerinden bir tanesi şüphesiz ki Antalya. Farklı güzellikleri içerisinde barındıran bu bölge sayesinde insanlar Antalya gezilecek ye...
EMOJİLE

Doğal güzellikler bakımından zengin olan Türkiye’nin en bilinen bölgelerinden bir tanesi şüphesiz ki Antalya. Farklı güzellikleri içerisinde barındıran bu bölge sayesinde insanlar Antalya gezilecek yerler listelerini yaparak tatillerini diledikleri gibi planlama imkanına erişmiş oluyorlar. Özellikle de sıcak havanın hüküm sürdüğü dönemin fazla olmasından dolayı pek çok kişi tatil denildiği zaman bu bölge ile alakalı planlarını yapmayı tercih ediyorlar.

 

Şelaleleri Ayrıntılı Şekilde İnceleyin

Birçok kişi yalnızca fotoğraflar üzerinden gördükleri Düden ve Kurşunlu şelalelerini buraya geldikleri zaman tüm ayrıntıları ile görme fırsatına erişiyorlar. Üstelik şelaleleri yakından gördükleri zaman farkına vardıkları gibi aslında bu şelaleler fotoğraflarda görüldüklerinden çok daha güzel. Düden Şelalesi oldukça farklı bir lokasyonda yer alıyor. Öyle ki şelalenin etrafı binalar ile çevrili durumda. Düden falezlerinden aşağıya denizin döküldüğü bu şelaleye ulaşım oldukça kolay. Aynı zamanda şelalenin bulunduğu yerde gezilebilecek bir mağara da yer alıyor. Kurşunlu Şelalesi de yine Antalya’yı ziyaret ettiğiniz zaman mutlaka görmeniz gereken yerler içerisinde bulunuyor. Muhteşem bir renge sahip olan suyunun yanı sıra oldukça tropik bir bitki örtüsüne de sahip olan bu şelale, görenleri farklı bir dünyaya ulaştırmayı başarıyor. Üstelik bu bölgeye gelen kişiler yalnızca şelaleyi görüp bölgeden ayrılmıyor. Aynı zamanda akmakta olan nehrin yatağının çevresinde bulunan yürüyüş parkuru ile insanlar burada diledikleri gibi zamanlarını geçirme olanağına da erişiyorlar.

 

Tarihi Güzellikleri Görün

Yalnızca mavilikleri ile değil aynı zamanda tarihi güzellikleri ile de ön plana çıkmakta olan Antalya gezilecek yerler içerisinde farklı tarihi noktaları da barındırıyor. Bunların başında ise Perge Antik Kenti geliyor. Pamphyli uygarlığına ait en önemli şehirlerden biri olan Perge Antik Kenti içerisinde antik dönemlerden günümüze kadar kalmayı başarmış olan etkili bir stadyum, Roma – Yunan tarzı amfi tiyatro, oldukça görkemli bir Helenistik giriş kapısına sahip olması ile gelenleri kendine hayran bırakıyor. Geçmiş dönemlerde buradan çıkmış olan heykellerin büyük bir kısmı ise Antalya Müzesi içerisinde insanlara sunuluyor. Antalya kiralık villalar için bu sayfayı ziyaret ediniz: https://kiralikvillarehberi.com/kiralik-villa

 

Öğretmen olan Süleyman Fikri Erten tarafından kurulmuş olan Antalya Müzesi, ilk zamanlar bu bölgeye gelmiş olan işgal güçlerinin yağmalarından kurtulmuş eserlerin korunması amacına sahip olmuştur. İlk zamanlar farklı bölgelerde olsa da 1972 yılında bugünkü yerine taşınmıştır. Müzenin içerisinde Antalya sınırları içerisinde yer almış olan Pamphlia, Psidia ve Lykia antik kentlerinden çıkmış olan bütün tarihi eserleri görmek mümkün oluyor. Arkeolojiye ve tarihe meraklı olan kişilerin uğrak yeri olan bu müzede tarihi kentlere ait olan heykeller tüm ihtişamı ile misafirlerini bekliyor.

 

Bölgede Konaklayabileceğiniz En İyi Yerleri Seçin

İnsanların Antalya’ya geldikleri zaman çoğunlukla önceliklerini Antalya gezilecek yerler konusunda incelemeleri yapmalarından dolayı konu konaklama olduğunda en iyi sonuçları nasıl elde edebilecekleri ile alakalı tam olarak bilgi sahibi olamıyorlar. Böyle olunca da ne kadar istemiş olurlarsa olsunlar arzu ettikleri yerlerde konaklama imkanına erişemiyorlar. Çünkü genel olarak konu Antalya olduğu zaman insanların akıllarına öncelikli olarak oteller geliyor. Otellerde kalmanın birçok kişiye istediklerini tam olarak verememesinden dolayı da artık arayışları çok daha farklı yönlere kaymaya başladı. İnsanların konaklama konusundaki isteklerinin artış göstermesi ile beraber de artık Kiralık Villa Rehberi üzerinden istenilen her türlü villa son derece kolay bir şekilde kiralanabiliyor. Bu aşamada önemli olan şeylerin başında ise kaç kişilik bir konaklama isteniyorsa ona en uygun şekilde villaların sunulması geliyor. İnsanlar da böylece kendi isteklerine göre villaları kiralayarak Antalya’yı diledikleri gibi gezebiliyorlar.