Suriye’den atılan 4 havan mermisi Golan’a düştü

Şehirler
İsrailli askeri yetkililerin İsrail basınında yer alan açıklamalarında, 4 merminin tarım arazilerine düştüğü ve olayda ölen ya da yaralanan olmadığı belirtildi. İsrail güvenlik makamlarının, havan mer...
EMOJİLE

İsrailli askeri yetkililerin İsrail basınında yer alan açıklamalarında, 4 merminin tarım arazilerine düştüğü ve olayda ölen ya da yaralanan olmadığı belirtildi.

İsrail güvenlik makamlarının, havan mermilerinin Suriye’de rejime bağlı güçlerle muhalifler arasındaki çatışmalar sırasında hedef şaşırarak Golan’a düştüğü ihtimali üzerinde durduğu ifade edildi.

Golan Tepeleri’ne daha önce de Suriye’den atılan roket ve mermiler düşmüş, İsrail ordusu sınır güvenliğinin temini amacıyla ”Demir Kubbe” adlı savunma sistemi kapsamında Suriye sınırına 3 füze bataryası yerleştirmişti.

İsrail 1967’den bu yana Golan tepeleri’nde yaklaşık bin 200 kilometrekarelik bir alanı işgal altında tutuyor. İsrail bu toprakları 1981’de uluslararası camianın itirazına rağmen ilhak etmiş, Suriye’ye ise Golan’dan 660 kilometrekarelik bir alan kalmıştı.
    
AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme