Şeyh El Makdisi açlık grevine girdi

Şehirler
Şeyh El Makdisi’nin oğlu Muhammed, Ürdün gazetelerinden Sebil’e yaptığı açıklamada babasının Salı günkü ziyaret esnasında kendilerine Çarşamba gününden itibaren açlık grevine başlayacağını...
EMOJİLE

Şeyh El Makdisi’nin oğlu Muhammed, Ürdün gazetelerinden Sebil’e yaptığı açıklamada babasının Salı günkü ziyaret esnasında kendilerine Çarşamba gününden itibaren açlık grevine başlayacağını bildirdiğini söyledi. Bu grevini hapishane idaresi uzun zamandır olumlu bir karşılık bulamayan talepleri yerine getirilene kadar da sürdüreceğini vurguladı.

Muhammed, babasının sırtından ve dizlerinden ağrıları olduğunu ancak hapishane idaresinin kendisine uygun ilaç ve tedaviyi sunmayı reddettiğini ifade ettikten sonra babasının açlık grevine girmesinin sebeplerinden birinin de Ürdün’ün Mafraq ilinde yer alan Um Lulu Hapishanesi’nden Rasife’de bulunan evine yakın bir hapishaneye nakledilmek istemesi olduğuna işaret etti. Ardından babasının bunu, ailesinin kendisini ziyaret etmek istediğinde meşakkat çekmemesi için istediğine işaret etti.

Muhammed son olarak ilgili kesimlerden konu ile ilgilenmelerini, babasının çektiği ağrılardan kurtulabilmesi için tedavi olmasına izin verilmesini istedi.

Bilindiği üzere Ebu Muhammed El Makdisi, bu yılın başında Ürdün Devlet Güvenlik Mahkemesi tarafından Afganistan Talibanı’na para yardımı yapma suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Küresel haber

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme