Şeker dede hayatını kaybetti

Şehirler
Dünyanın en yaşlı insanları arasında yer alan 1889 doğumlu Mehmet Tatar, Kahramanmaraş’ta hayatını kaybetti. Tatar, geçen yıl oynadığı reklam filmiyle tüm Türkiye’ye adını duyurmuştu.Kahra...
EMOJİLE

Dünyanın en yaşlı insanları arasında yer alan 1889 doğumlu Mehmet Tatar, Kahramanmaraş’ta hayatını kaybetti.

Tatar, geçen yıl oynadığı reklam filmiyle tüm Türkiye’ye adını duyurmuştu.Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde yaşayan ve dünyanın en yaşlı insanları arasında yer alan 124 yaşındaki Mehmet Tatar, bir şeker firmasının reklam filminde de rol almıştı.

124 yaşında hayatını kaybeden Mehmet Tatar oynadığı reklam filmi ile gündeme gelmişti. Reklam filminin yayınlamasının ardından çok mutlu olduğunu söyleyen Tatar, uzun yaşamanın sırrını anlata anlata sonunda reklam yıldızı olduğunu ifade ederek kendini anlatmıştı.

Mehmet Dede’nin inanılmaz performans ve oyunculuğu hala hafızalardaki yerini korurken ölümü ise herkesi üzüntüye boğdu.

124 yaşındaki Mehmet dedenin oynadığı bir şeker firmasının Ramazan Bayramı için hazırlattığı reklam filminde ”aile birliği”, ”aile bağları” ve ”bayramlar aileyle güzel geçer” mesajları verilmişti.

Ejder Tatar, 124 yaşındaki Mehmet Tatar’ın yaklaşık iki ay önce mide kanaması geçirdiğini ve bir süre hastanede yattığını belirterek, “Hastaneden taburcu olduktan sonra bir türlü kendisine gelemedi bir haftadır hiçbir şey yiyip içmiyordu bugün en son olarak bir fincan zemzem içti ve gözlerini yumdu” dedi.

Rota Haber

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme