Sarkozy’nin evine baskın

Şehirler
Fransız Haber Ajansı, eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin evinin ve bürosunun polis tarafından arandığını duyurdu.Sarkozy’nin evinin ve bürosunun, bir önceki seçimlerde L’Oreal ko...
EMOJİLE

Fransız Haber Ajansı, eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin evinin ve bürosunun polis tarafından arandığını duyurdu.Sarkozy’nin evinin ve bürosunun, bir önceki seçimlerde L’Oreal kozmetik şirketinin sahibi Liliane Betancourt’un eski cumhurbaşkanının partisine ”usulsüz bir şekilde mali destek sağladığı” yolunda açılan soruşturma çerçevesinde arandığı bildirildi.

Sorgu hakimi Jean-Michel Gentil’in himayesinde gerçekleşen aramalara 10 polis memuru katıldı.

Sarkozy daha önce yaptığı açıklamalarda, partisinin, L’Oreal şirketinin sahibinden seçim kampanyası sırasında usulsüz bir şekilde para aldığı yolundaki iddiaları sert bir dille yalanlamıştı.

Sarkozy döneminde çalışma bakanlığı görevinde bulunan Eric Woerth’in eşinin çok yüksek maaşlarda L’Oreal şirketinde çalıştığının ortaya çıkması da geçen yıllarda Sarkozy’nin başını önemli ölçüde ağrıtmıştı.

Fransız basını, özellikle vergi konusunda dünyaca ünlü kozmetik şirketini kayırdığı gerekçesiyle Sarkozy iktidarına sert eleştirilerde bulunmuştu.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme