Sarkozy’den Aşırı Görüşlüler İçin Yasa Önerisi

Şehirler
Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, 7 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıların ardından aşırı görüşlerin dile getirildiği internet sitelerini sürekli ziyaret edenler hakkında dava açılması için yeni ...
EMOJİLE

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, 7 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıların ardından aşırı görüşlerin dile getirildiği internet sitelerini sürekli ziyaret edenler hakkında dava açılması için yeni bir yasa çıkarılması gerektiğini söyledi.

Polisin, saldırıları düzenleyen Cezayir asıllı 23 yaşındaki Muhammed Merah’ın ölü ele geçirildiğini açıklamasının ardından Strasbourg’daki bir seçim mitingine katılan Sarkozy, Fransa’nın topraklarında terörist doktrinlere ve eylemlere hiçbir şekilde müsamaha etmeyeceğini vurguladı.

Sarkozy, aşırı görüşlerin dile getirildiği sitelerin müdavimlerine çocuk pornografisi sitelerini ziyaret edenlerle aynı şekilde muamele edilmesi gerektiğini ileri sürdü.

Fransız Cumhurbaşkanı, "terör, nefret ve şiddeti destekleyen internet sitelerini sürekli ziyaret edenler, belirlenerek hapis cezasına mahkum edilmeli. Pedofililere uygulananlar, teröristler ve destekçileri için de geçerli olmalı" dedi.

Öte yandan, Sarkozy tarafından dile getirilen öneri, hukukçular ve gazetecilerin eleştirileriyle karşılandı. Hukukçular, yasanın kabulü durumunda sırf meraktan bu tür siteleri ziyaret eden kişiler hakkında da dava açılabileceği ve ifade özgürlüğünün sınırlanacağı uyarısında bulundu.

AA

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme