Obama: O filmi yasaklayamayız

Şehirler
Obama, ABD, Batı ve İsrail’e nefreti, politikalarının merkezine oturtanların dışlanmasının zamanının geldiğini söyledi. Obama Suriye’de Esad rejiminin de sona ermesi gerektiğini belirtti. ...
EMOJİLE

Obama, ABD, Batı ve İsrail’e nefreti, politikalarının merkezine oturtanların dışlanmasının zamanının geldiğini söyledi. Obama Suriye’de Esad rejiminin de sona ermesi gerektiğini belirtti.

ABD’nin New York kentinde 67. BM Genel Kurul’nda konuşan ABD Başkanı Barack Obama, ülkesine, Batı ve İsrail’e nefreti, politikalarının merkezine oturtanların dışlanmasının zamanının geldiğini söyledi. İran’ı Esad rejimini desteklemekle suçlayan Obama, "Suriye’de Esad rejimi sona ermeli. Suriye halkının çektiği acılar sona ermeli ve yeni bir dönem başlamalı" dedi.

Obama konuşmasında, Libya’da öldürülen ABD Büyükelçisi Christopher Stevens’dan da övgü dolu sözlerle söz etti. Obama, Libya’daki saldırının sadece ABD’ye değil, Birleşmiş Milletler’in savunduğu değerlere de olduğunu söyledi.

ABD Başkanı Obama Hz. Muhammed’e hakaret eden filmle Amerikan hükümetinin bir alakası olmadığını belirtti. "Müslümanların neden rencide olduğunu anlıyorum" diyen Obama, bu Müslümanlar arasında çok sayıda Amerikalının da olduğunu söyledi.

ABD’de yayınlanan İslam karşıtı "Müslümanların Masumiyeti" filmini eleştiren Obama, ifade özgürlüğünü savundukları için bu filmi yasaklayamayacaklarını ifade etti. Obama, "Her gün bana da hakaret ediyorlar. Ancak tam da ifade özgürlüğünü savunduğumuz ve sahip çıktığımız için bir şey yapamıyoruz" dedi.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme