Mafya cinayetinde Rus özel timi izi

Şehirler
Daha önce Wikileaks belgelerinde PKK’ya silah temin ettiği belirtilen 75 yaşındaki Usoyan’ın naaşının kaldırıldığı morgda olağanüstü güvenlik önlemleri alındı. Ermenistan’dan Gürcist...
EMOJİLE

Daha önce Wikileaks belgelerinde PKK’ya silah temin ettiği belirtilen 75 yaşındaki Usoyan’ın naaşının kaldırıldığı morgda olağanüstü güvenlik önlemleri alındı. Ermenistan’dan Gürcistan’a kaçan Yezidi Kürt ailesinden gelen Usoyan’ın cenaze işlemleri hakkında ise herhangi bir detay verilmedi. Rus uyuşturucu dünyasını elinde tutan ve "Rus mafyasının kralı" olarak bilinen Dede Hasan’ın güpegündüz vurulma anı hakkında da detaylar ortaya çıktı.

BOYNUNDAN VURULDU
Rus basınına göre Dede Hasan ve yanındaki iki koruması Karetni Dvor isimli restorana giriş sırasında saldırıya uğradı. Restoranın yanındaki bir binanın altıncı katındaki merdivenden bir keskin nişancı ateş açtı. Bu sırada korumalardan biri de karşılık verdi. Diğer koruma ise Usoyan’ı hemen restorana soktu. Karşılıklı çatışmada yoldan geçen bir kişi ve restoranda çalışan bir kadın garson ağır yaralandı. Boynundan vurulan Dede Hasan ise kurtarılamadı. İddialara göre tetikçi cinayette, Rus özel timlerinin kullandığı AS VAL tipi sniper tüfeği kullandı. Ancak cinayetin arkasında kimlerin olduğuna dair henüz bir bilgiye ulaşılamadı.

Sabah

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme