İsrail’de güvenlik skandalı

Şehirler
İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ‘nun başkanlığında toplanan güvenlk kabinesi toplantısında ‘sızıntı’ skandalı yaşandı. İlk bölümü dün yapılan toplantı sonrasında, yapılan görüşme...
EMOJİLE

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ‘nun başkanlığında toplanan güvenlk kabinesi toplantısında ‘sızıntı’ skandalı yaşandı. İlk bölümü dün yapılan toplantı sonrasında, yapılan görüşmelerin dışarı sızması sonrasında Netanyahu, toplantının bugün yapılması gereken ikinci kısmının iptal edildiğini açıkladı.
 
Sızan bilgilere göre, istihbarat birimleri ‘dokunulmazlık sınırı’ konusunda anlaşmazlığa düştü. İsrail, ‘dokunulmazlık sınırı’ ile, İran ‘ın nükleer programının, İsrail’in yapacağı bir saldırı ile yok edemeyecek kadar ilerlediği dönemi kastediyor.
 
İsrail Başbakanı toplantı sonrasında sert konuştu:
 
"Dün yapılan toplantıdan kısa süre sonra çok ciddi bir olay meydana geldi; yapılan tartışmalar sızdırıldı. Bu, İsrail vatandaşlarının toplantıya olan güvenini sarsmış ve toplantıya katılan ancak sızıntıyla ilgisi olmayanların ismini de gölgelemiştir.""
 
"İsrail’in güvenliği gizli ve geniş çaplı tartışmaların olduğu kabine toplantılarının varlığına bağlıdır" diyen Netanyahu sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Basına bir şey diyemem, onlar işini yapıyor. Benim sözüm, İsrail’in güvenlik meseleleri için gerekli olana en basit güveni yerine getirmeyenlere. İsrail vatandaşlarının güvenliğinden sorumluyum bu nedenle de toplantıyı burada kesiyorum."
 
MOSSAD, Askeri istihbarat ve Şin Bet’in üst düzey isimlerinin katıldığı toplantıda ana başlıklar İran’ın nükleer programı, Suriye ve Mısır’daki gelişmelerdi.

Toplantıda, istihbarat servislerinin İran konusunda görüş ayrılıkları taşıdığı sızdırılmıştı. Sızan bilgilere göre, istihbarat birimleri ‘dokunulmalık sınırı’ konusunda anlaşmazlığa düştü. İsrail, ‘dokunulmazlık sınırı’ ile, İran’ın nükleer programının, İsrail’in yapacağı bir saldırı ile yok edemeyecek kadar ilerlediği dönemi kastediyor.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme