İsrail askerleri Gazze Şeridi’ne girdi

Şehirler
İsrail ordusu karadan 8 tank ve buldozer, havadan keşif uçakları ve helikopterler eşliğinde Refah kentindeki Sofya Sınır Kapısı’ndan kente girdi. İsrail Savunma Kuvvetleri de bir askeri birliğin...
EMOJİLE

İsrail ordusu karadan 8 tank ve buldozer, havadan keşif uçakları ve helikopterler eşliğinde Refah kentindeki Sofya Sınır Kapısı’ndan kente girdi.

İsrail Savunma Kuvvetleri de bir askeri birliğin Gazze’ye girdiği haberini doğruladı.

AA muhabirine açıklamada bulunan İsrail Savunma Kuvvetlerine bağlı üst düzey bir yetkili, "Bugün Gazze bölgesinde bir takım tehlikeli patlayıcıların bulunduğunu tespit eden İsrail ordusu Gazze’ye girdi. Söz konusu patlayıcılar bulunarak etkisiz hale getirildiler, yapılan rutin bir uygulamadır" dedi.

İçeriye kaç asker girdiği ve ne kadar süre ile bölgede askeri birliğin kalacağı konusunda bilgi vermeyen İsrailli yetkili, operasyon sırasında yaralanan ya da ölen herhangi bir İsrail askerinin olmadığı bilgisini de verdi.

İsrail, Kasım ayında Gazze’ye düzenlediği "Bulut Sütunu" harekâtından bu yana ilk kez karadan Gazze’ye bir askeri birlikle operasyon düzenledi.

Bu arada İsrail’in Gazze sınırındaki Shaar Hanegev bölgesine, kısa menzilli füzelere karşı etkili savunma sağlayan yeni bir ”Demir Kubbe” bataryasını da yerleştirdiği öğrenildi. Son batarya ile İsrail’in elindeki batarya sayısı 5’e ulaştı.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme