İngiltere’de büyük felaket

Şehirler
Meteoroloji kurumu, bir aylık ortalama yağmurun, bir günde düştüğüne dikkati çekerek, bazı bölgelerde yaşayanları uyarıyor. GALERİYE GİTMEK İÇİN TIKLAYIN… Ülkenin kuzeyindeki Northumberland̵...
EMOJİLE

Meteoroloji kurumu, bir aylık ortalama yağmurun, bir günde düştüğüne dikkati çekerek, bazı bölgelerde yaşayanları uyarıyor.

GALERİYE GİTMEK İÇİN TIKLAYIN…

Ülkenin kuzeyindeki Northumberland’da 80 ev sel nedeniyle boşaltılırken, sürücülere arabalarını kullanmamaları öneriliyor.

Kuzey Yorkshire bölgesinde ise bazı ana yollar sel dolayısıyla trafiğe kapanırken, itfaiyenin gece boyu bölgede 6 kişiyi arabalarından kurtardığı bildirildi.

Ülkedeki Çevre Ajansı, güney batı, Midlands, kuzey doğu ve kuzey batı olmak üzere dört bölgede toplam 58 sel ihtimali uyarısında bulundu.

Ülkenin kuzeyindeki sahil kenarı şiddetli fırtınanın da etkisiyle beyaz bir köpük kaplarken,  Beyaz köpük, Galler’den sonra İskoç balıkçı köylerini de kapladı.

Yağış ve şiddetli fırtınanın Galler ve Kuzey İngiltere’de önümüzdeki ayın ortasına kadar devam edeceği belirtiliyor.

Midlands, Northumberland, Merseyside ve Newcastle’daki riskli bölgelerdeki evler boşaltılırken bir yaşındaki bir bebek sel sularında kayboldu. Bir anne ve oğlu da yağmur sularının kayganlaştırdığı otoyolda gerçekleşen trafik kazasında hayatını kaybetti.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme