Hamas, İsrail uçağını düşürdü

Şehirler
Hamas’ın silahlı kanadı İzzettin el Kassam Tugayları, Kudüs’e Kassam roketi attıklarını açıkladı. Kudüs’te de sirenler çaldı. Jerusalem Post gazetesi internet sitesinden, iki roketn ...
EMOJİLE

Hamas’ın silahlı kanadı İzzettin el Kassam Tugayları, Kudüs’e Kassam roketi attıklarını açıkladı.

Kudüs’te de sirenler çaldı. Jerusalem Post gazetesi internet sitesinden, iki roketn Kudüs’e düştüğünü ancak ölen ya da yaralanan olmadığını duyurdu. Ordu Radyosu da, şehirde bir patlama sesi duyulduğunu açıkladı

Kudüs, Gazze Şeridi’ne 70 kilometre mesafede bulunuyor. Bugün öğle saatlerinde de İsrai’in başkenti Tel Aviv’e roket saldırı düzenlenmişti.

İSRAİL: 7 HAFTALIK SAVAŞA HAZIR OLUN
Diğer yandan İsrail Ordusu, ülkenin güney ve orta kesimlerindeki yerel yetkililere 7 haftalık savaşa hazır olmaları talimatını verdi. Yerel basının haberine göre yerel yönetimlere talimat Seferberlik Komutanı Orgeneral Eyal Eizenberg tarafından verildi.

HAMAS: İSRAİL UÇAĞINI DÜŞÜRDÜK
Kassam Tugayları’ndan yapılan bir başka açıklamada da, Gazze semalarında uçuş yapan İsrail savaş uçağının, füzeyle vurularak düşürüldüğü ileri sürüldü. Açıklamada, uçağın düştüğü ve enkazına ulaşılmaya çalışıldığı ifade edildi. Gruptan dün de benzer bi iddia gelmişti.

Kassam Tugayları ayrıca, Bureyc mülteci kampı yakınlarında çok sayıda İsrail askerini vurduklarını öne sürdü. İsrail medyası ise bölgede sivil bir aracın antitank silahıyla vurulduğunu fakat araçtakilerin saldırıdan önce kaçmayı başardığını duyurdu.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme