Gazzeli çocuklardan mahkumlara destek

Şehirler
Gazze’deki Es-Seraya Meydanı’nda düzenlenen gösteride, ”Boş midelerinizle onurunuzu koruyorsunuz”, ”Kahraman esirlerimiz zafere kadar sizinleyiz” yazılı pankartlar ...
EMOJİLE

Gazze’deki Es-Seraya Meydanı’nda düzenlenen gösteride, ”Boş midelerinizle onurunuzu koruyorsunuz”, ”Kahraman esirlerimiz zafere kadar sizinleyiz” yazılı pankartlar taşındı.

Üzerlerinde ”Uzun zamandır babamı görmedim” yazılı pankart taşıyan çocuklar ile simgesel olarak kelepçe takan çocuklar dikkati çekti.Filistin Esirler Bakanlığı verilerine göre, İsrail’deki 17 hapishane ve kampta, 4 bin 660 Filistinli bulunuyor.

Filistin’de uzlaşı arayışı

Öte yandan Fetih ile Hamas hareketleri arasındaki anlaşmazlığa son verilmesi ve Filistin’de milli birliğin bir an önce sağlanmasını isteyen gençler de taleplerini duvarlara yaptıkları süslemelerle dile getirdi.

Duvar resimlerinin yapılmasına maddi destek veren Bağımsız Şahsiyetler Birliği üyesi Rami Eman, bu etkinlik ile baştaFilistin uzlaşısı olmak üzere gençlerin önem verdiği bütün konuları duvarlara yansıtmayı hedeflediklerini söyledi.

Gazze’deki duvar süslemeleri etkinliğine katılan Hazım el-Medhun da ”Gazze ve Batı Şeria arasındaki bölünmüşlüğe son verilmesini istiyoruz. Yaptığımız duvar süslemeleri ile sesimizi yetkililere duyurmayı hedefliyoruz” dedi.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme