‘Füze ateşlenirse vurmaya hazırız’

Şehirler
Kuzey Kore ‘nin Sohae Uydu Ateşleme İstasyonu’nda hazırlık yaptığına dair istihbarat bilgisi alan Japonlar, Tokyo’daki Patriot Advanced Capability-3 bataryalarını ve Okinawa gibi Kor...
EMOJİLE

Kuzey Kore ‘nin Sohae Uydu Ateşleme İstasyonu’nda hazırlık yaptığına dair istihbarat bilgisi alan Japonlar, Tokyo’daki Patriot Advanced Capability-3 bataryalarını ve Okinawa gibi Kore Yarımadasına bakan stratejik bölgelerindeki füze savunma sistemlerini harekete geçirdi.

Füze savunma sistemlerinin yanı sıra, Aegis tespit ve yok etme sistemine sahip olan üç Japon destroyeri Japon Denizi’nde mevzilendi.

Japonya ‘daki askeri güçlerin başında bulunan Tuğgeneral Salvatore Angelella, "Kuzey Kore’nin bu tür oldukça tehlikeli girişimlerini desteklemiyoruz. Yapılacak denemeyi yakından takip ediyoruz" dedi.

ABD’nin Pasifik kuvvetleri de bölgedeki savaş gemilerini alarma geçirmiş durumda. Güney Kore ordusu da olası füze ateşlemesine karşı hazırlık yaptıklarını belirtirken, Filipinler gelişmeden ‘büyük endişe duyduklarını’ ifade etti.

Dün elde edilen yeni uydu görüntüleri, Pyongyang’ın füze ateşlemek için hazırlıklarını yavaştan aldığını gösterse de, ateşlemenin Pazartesi günü yapılabileceği ifade edildi.

samanyolu haber

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme